Telekom rozširuje v Magio TV archív a ukladanie do cloudu

ZDROJ | Samsung

Telekom od 13. mája vylepšuje svoju Magio televíziu. Rozširuje TV archív, je v ňom viac kanálov a môžete ich sledovať 7 dní dozadu. V Magio TV budete môcť začať využívať nahrávanie televíznych programov i na Magio boxoch bez pevného disku. Súbory sa budú ukladať v HD kvalite na cloudové úložisko Telekomu.

Televízny archív je medzi používateľmi čoraz obľúbenejší. Umožňuje pozerať váš obľúbený program nielen vtedy, keď sa vysiela. Okrem toho prináša veľký benefit – možnosť pretočiť si otravné reklamy. Magio archív je k dispozícii v dvoch verziách – Basic a Premium.

ZDROJ | Telekom

Basic ponúka 7-dňový archív pre 15 televíznych staníc. Okrem českých a slovenských TV kanálov tu nájdete BBC Earth. Všetky sú v HD rozlíšení, desať najsledovanejších je okrem toho aj v menšej SD kvalite. Mesačne vás vyjde na 1,99 €.

TV Archív Premium ponúkne 7-dňový archív pre 70 staníc (40 z nich je v HD rozlíšení). Okrem programov z TV Archiv Basic si nájdete výber filmových, detských, športových a dokumentárnych televíznych kanálov. Za TV Archív Premium zaplatíte 3,99 € mesačne.

Pozrite siTelekom vylepšuje Magio GO, ponúkne 7-dňový archív aj súbežné sledovanie TV

Magio TV Archív Basic alebo Premium si môžete aktivovať s novou službou Magio TV, ale aj počas viazanosti za akciovú cenu. Doba viazanosti pritom zostáva podľa hlavnej televíznej služby Magio TV. Uvádzané ceny platia pri 24 mesačnej viazanosti, služba bez viazanosti vás vyjde o 1 € navyše.

ZDROJ | Pixabay

Nahrávanie programov do cloudu je zaujímavou vychytávkou. Nahrádza zastaralé nahrávanie na fyzické média. Veľkou výhodou je, že sa viaže na účet používateľa a nie na konkrétne zariadenie. Môžete si teda nahrávať a prehrávať svoje uložené programy na akomkoľvek Magio Boxe už aj na zariadeniach bez pevného disku. O svoje nahrávky neprídete ani v prípade poruchy zariadenia. Súčasne si viete nahrať viac relácií na rôznych staniciach a zároveň sledovať TV.

V službe Cloud Nahrávky si môžete nahrať max. 100 hodín televízneho obsahu v HD kvalite. Na cloude budú dostupné 180 dní od ich uloženia, potom sa automaticky vymažú. Služba je dostupná pre nových zákazníkov a pre existujúcich zákazníkov s Magio boxom bez HDD. Za službu zaplatíte 1 € mesačne.

Pripomíname, že cloudové nahrávanie prebieha mimo vášho Magio Boxu, preto nemá nijaký vplyv na spotrebu streamu a vôbec neobmedzuje sledovanie televízie či používanie internetu.

Komentáre k článku