TCL – veľký inovátor vo svete TV

ZDROJ | TCL

TCL predstavilo na CES 2021 novú generáciu mini LED OD Zero, pribudol úplne nový rad televízorov TCL Google TV a aby toho nebolo málo, spoločnosť sa pochválila dvoma druhmi ohýbateľných displejov.

ZDROJ | TCL

Televízory Google TV prinesú kombináciu špičkových obrazoviek QLED a mini LED a ponuku zábavy z platformy Google TV. Používatelia sa takýmto spôsobom pohodlne dostanú k obrovskému množstvu audiovizuálneho obsahu – filmom, zábavným programom, živým prenosom z celého sveta.

Mottom TCL na CES je „Experience More“ (Zaži viac) prezradil Kevin Wang, CEO TCL. „Som si istý, že kombinácia špičkových obrazoviek s inteligentným a voliteľným digitálnym obsahom poskytovaným platformou Google umožní ľuďom v roku 2021 po celom svete naozaj zažiť oveľa viac.“

TCL Google TV pripraví používateľom mediálny obsah podľa ich preferencií, zorganizuje ho a vytriedi do prehľadného systému. Nebude chýbať hlasový asistent, ktorý okrem hľadaného obsahu dokáže ovládať inteligentné domáce zariadenia.

ZDROJ | TCL

Nová generácia mini LED prináša silný jas, plné farby a presný kontrast. OD Zero vraj s prehľadom prekonáva predchádzajúce technológie použité pri TCL mini LED paneloch.

Pozrite siOcenený TV TCL X10 s Mini LED technológiou je už na trhu, no nie je lacný

Viete, že…

OD Zero v názve znamená optickú vzdialenosť medzi vrstvami mini LED podsvietenia a doskou difúzoru LCD panelu? Táto vzdialenosť bola teraz redukovaná na 0 mm (!), čo umožňuje vytvoriť mimoriadne tenký, vysoko výkonný modul.

ZDROJ | TCL

OD Zero prináša konzistentné podsvietenie, novú úroveň HDR a výraznejšiu hĺbku detailov. Vďaka nulovej vzdialenosti medzi zdrojom svetla a zobrazovacím panelom získajú používatelia televízory s ultratenkým dizajnom.

ZDROJ | TCL

TCL predstavil prvé mini LED TV na veľtrhu IFA 2018, táto technológia teda nie je pre spoločnosť žiadnou novinkou. OD Zero ukazuje, že vývoj a investície do výskumu majú svoje opodstatnenie.

ZDROJ | TCL

TCL na CES 2021 ukázalo aj dva ohýbateľné displeje, 17-palcový rolovateľný OLED a 6,7-palcový rolovateľný AMOLED displej. Odolnosť vysúvacieho mechanizmu uvádza výrobca na 100 000 opakovaní.

ZDROJ | TCL

Prvý menovaný displej je hrubý len 0,18 mm, využíva proprietárnu TCL CSOT ink-jet technológiu tlačenia so 100 % farebným gamutom. Využitie nájde pri ohybných televízoroch, monitoroch a reklamných displejoch.

Pozrite siTCL má nové smartfóny a rolovateľný sci-fi displej s veľkosťou až 17″

Prenosný 6,7-palcový displej je ideálny pre smartfóny. Z tohto formátu sa ľahko „natiahne“ na 7,8-palcovú veľkosť. Veľkou výhodou je, že takýto smartfón môže byť hrubý len 10 mm, čo je výrazne menej, ako majú súčasné skladacie mobily.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku