TCL má nové smartfóny a rolovateľný sci-fi displej s veľkosťou až 17″

ZDROJ | TCL

Čínsky gigant sa na výstave CES 2021 rozhodne netváril skromne. Okrem nových TV predstavil nové smartfóny a tiež priblížil svoj projekt rolovateľného displeja.

TCL je vizionárska spoločnosť, ktorá sa venuje novým technológiám v oblasti displejov. Príkladom je TCL NXT Paper. O projekte sme informovali ešte počas výstavy IFA 2020 v Berlíne, kedy TCL projekt predstavila. NXTPAPER je nový typ displeja, ktorý má ponúknuť lepšiu ochranu očí znížením blikania, modrého svetla a svetelného výkonu. Ide o kombináciu displeja a papiera.

Pozrite siNXTPAPER od TCL je hybrid displeja a e-papiera

Okrem tejto novinky chystá čínska spoločnosť 17″ OLED rolovateľný displej, ktorý je poháňaný novou Inkjet Printing technológiou. Táto technológia má potenciál ako vo sfére televízorov, tak prenosných rolovateľných zariadení. Samozrejme vyššie menované projekty sú stále zatiaľ hudbou budúcnosti a okrem pekného videa sme ďalšie detaily nezískali.

ZDROJ | TCL

Reálnejšie skôr pôsobí novinka v podobe smartfónu TCL CSOT – smartfón s 6,7″ AMOLED rolovateľným displejom, ktorý sa dá rozšíriť na veľkosť 7,8″. Žiaľ informácie o cene či dátume vydania zatiaľ spoločnosť TCL neprezradila.

Cenu však dostal tablet s technológiou NXTPAPER, ktorý bude dostupný od apríla za 349 €.

Okrem týchto futuristických noviniek predstavila spoločnosť TCL aj smartfónové novinky TCL 20 Series, ktoré pozostávajú z piatich noviniek od low-end po high-end – TCL 20 SE, 20 5G, 20 Pro 5G, 20L a 20S. Práve modely s označením 5G budú hrať prim, keďže disponujú podporou pre pripravovanú 5G sieť.

ZDROJ | TCL

Pozrite siČím sú zaujímavé bezdrôtové slúchadlá MoveAudio S200 od TCL?

Okrem tejto vlastnosti disponujú vlajkové lode trojitým 48 Mpx fotoaparátom. Cena modelu 20 5G je 299 €. Model 20 5G Pro je zatiaľ iba v pláne na tento rok, takže informácia o cene zatiaľ oznámená nebola.

ZdrojTCL

Komentáre k článku