TCL C82 – mini LED a QLED v jednom, navyše aj s TikTokom

ZDROJ | TCL

Čínske TCL poteší fanúšikov novým veľkým televízorom s QLED panelom od Samsungu a mini LED podsvietením, ktoré z displeja doluje maximum. Navyše príde aj so zabudovaným soundbarom Onkyo, web kamerou či podporou TikToku!

ZDROJ | TCL

Nová vlajková loď od TCL príde v dvoch rozmeroch, ako 55″, ale aj ako 65″ televízor. Novinka sa v mnohom podobá na model X10, ktorý sme v minulom roku aj testovali. Má QLED panel, mini LED podsvietenie, soundbar Onkyo… Ale novinka prináša toho ešte viac.

Spomínaný QLED (Quantum Dot) displej s 4K Ultra HD rozlíšením dodáva Samsung, ktorý sa týmto displejom venuje už roky. Podsvietenie je ale vo vlastnej réžii, pričom ide o tisícky miniatúrnych LED diód, aj preto sa nazýva Mini LED. Pozor ale na to, že Mini LED displej, nie je microLED displej.

Pozrite siMini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

ZDROJ | TCL

Výhodou množstva LED diód v podsvietení je lepšia možnosť pre systém pracovať s čiernou, kontrastom či jasom v prípade potreby. Vo výsledku je displej jasnejší, kontrastnejší, ale ponúka aj bohatšiu čiernu farbu, keďže tmavé časti displeja neosvetľujú okolité LEDky.

ZDROJ | TCL

Displej má 100 Hz frekvenciu a jas 1 000 nitov. Nechýba mu ani podpora rôznych HDR štadanrdov, vrátane Dolby Vision, Dolby Vision IQ či HDR10+. O chod sa stará 4-jadrový procesor s umelou inteligenciou, AiPQ 2.0 Engine. Pre ešte lepší obraz má novinka technológiu 4K HDR Premium, má ale aj technológie na vylepšovanie pohybu v obraze Motion Clarity.

ZDROJ | TCL

S tým súvisí nový režm pre hráčov, ide o automatický režim Game master Pro. Nechýba ani HDMI 2.1 s VRR či ALLM pre najnovšie herné konzoly. Hráčov, ale aj fanúšikov filmov určite poteší zabudovaný soundbar od Onkyo s 2.1ch zvukom (2×15 W + 30 W). Zaujímavosťou je basový reproduktor na zadnej časti televízora. Soundbar má byť schopný aj Dolby Atmos zvuku.

ZDROJ | TCL

Čo sa konektivity týka, TCL C82 ponúkne 4 HDMI 2.1 porty, ale len jeden USB 2.0 port. Nechýba ale Ethernet port, či Wi-Fi modul v štandarde Wi-Fi 6, ale ani Bluetooth (bez špecifikácie). Samozrejmosťou je DVB-T tuner (T2/C/S2) i CI+ slot.

Operačným systémom je Androd TV založený na systéme Android 11. Nechýba tak ani Google Assistant či stovky rôznych aplikácií, pokojne aj tých čatovacích či pre videohovory. TCL C82 má totiž zabudovanú web kameru. Tá je výsuvná, takže nemusíte mať pocit sledovania aj počas jej nečinnosti.

ZDROJ | TCL

Zaujímavosťou je, že TCL pre modely predávané v UK, Francúzsku a Nemecku bude do systému inštalovať aj appku TikTok. TCL dodáva: „Aplikácia TikTok TV bola špeciálne vytvorená na sledovanie na veľkých televízoroch a umožňuje ľuďom sledovať obsah TikTok For You a TikTok Following spoločne s väčšinou ďalšieho obľúbeného a sledovaného obsahu. Tento obsah je triedený do kategórií, ktoré zahŕňajú všetko od hrania hier, komédií až po témy, ako je kozmetika alebo móda.“

ZDROJ | TCL

Cena nového modelu zatiaľ nie je známa. Snáď bude ale nižšia ako v prípade modelu X10. Jeho cena bola v prípade 65″ verzie takmer 2 500 €.

Toto ale nie jediný model, ktorý TCL predstavilo. Okrem neho prídu na trh aj cenovo dostupnejšie modely C72+, C72 či P72 aj s ešte väčšími uhlopriečkami, ako má C82. Parametre budú ale, samozrejme, slabšie. Nižšie modely napríklad nemajú zabudovaný soundbar.

ZDROJ | TCL

 

ZdrojTCL

Komentáre k článku