TCL breeva A2 a A3 – smart čističky vzduchu za smiešne ceny

ZDROJ | TCL

Už aj čínske TCL predstavilo svoje vlastné čističky vzduchu. V poslednom čase je totiž čistenie vzduchu v domácnostiach veľkou témou nie len v Číne, kde hladiny smogu neustále rastú, ale už aj u nas, v Európe. Nové čističky sú prekvapivo dostupné cez Indiegogo a aktuálne za pomerne nízke ceny.

TCL breeva A2 a A3 sú dizajnovo veľmi podobné modely, ktoré majú iba minimálne rozdiely. Mimochodom, oba modely získali ocenenie od známej organizácie RedDot.

ZDROJ | TCL

Oba modely využívajú tzv. breevaShield System. Výrobca deklaruje 99,97% účinnosť filtrovania častíc väčších ako 0,3 mikrometra s HEPA13 filtrom. Pred ním je už klasický predfilter, za filtrom je ešte filter z aktívneho uhlia pre elimináciu zápachov a nebezpečných plynov. Pre ešte dodatočné čistenie vzduchu využívajú aj ionizátor.

ZDROJ | TCL

Väčší model A3 má aj UV-C lampu pre sterilizáciu vzduchu. Vďaka tomu vzduch po prefiltrovaní HEPA filtrom (a ďalšími filtrami) ešte minimálne čiastočne ožiari UV-C svetlo, ktoré zabíja baktérie a vírusy. Účinnosť ale spoločnosť neprezradila.  Zaujímavé je, že menší model má zas navyše možnosť zvlhčovania vzduchu čo väčší model neponúka.

Na sledovanie čistoty ovzdušia v domácnosti čističky využívajú buď laserový (A3) a infračervený (A2) snímač PM2.5 a VOC snímač.

Nočný režim má hlučnosť iba 26 dB. Maximálny výkon je 270 m3/hod. (CADR) pre model A3 a 200 m3/hod. pre model A2. Väčší model je určený pre maximálny priestor s veľkosťou 22 m2, menší model je pre 17 m2. Novinky sú teda pre jednotlivé miestnosti, nie veľké domácnosti.

ZDROJ | TCL

V pomerne lacných čističkách vzduchu poteší nie len prítomnosť Wi-Fi modulu na ovládanie cez mobilnú aplikáciu, ale aj podpora hlasových asistentov Amazon Alexa, alebo Google Assistant.

ZDROJ | TCL

TCL breeva A2 a breeva A3 sú dostupné cez Indiegogo s cenou 82 €, resp. 91 €. Ide o ceny po zľavách.

ZDROJ | TCL

ZdrojTCL

Komentáre k článku