Tamagotchi je opäť späť, tentokrát vo forme detských smart hodiniek

ZDROJ | Bandai

Digitálne zvieratká Tamagotchi tento rok oslavujú 25. výročie od prvého vydania a pri tejto príležitosti sa po mobilnej hre vrátia na trh aj vo forme hardvéru, konkrétne vo forme smart hodiniek s hlasovým ovládaním a krokomerom.

Smart hodinky sú aktuálne „in“, dokonca v čoraz väčšej miere aj tie detské. Ak k ním navyše pridáte digitálne domáce zvieratko, ktoré môžu mať deti na zápästí kedykoľvek a kdekoľvek stále so sebou, v rukách máte zaručený recept na úspech. Teda, tak nejak si to určite predstavuje japonský výrobca hračiek Bandai.

Na japonský trh totiž už v priebehu novembra zamieri novinka Tamagotchi Smart, smart hodinky pre deti, ktorým okrem digitálneho zvieratka podľa dnešných štandardov nebude chýbať už ani krokomer a ovládanie hlasom.

Deti budú môcť pomocou hlasu zvieratko prebudiť alebo sa s ním hrať. Hodinky ale nebudú rozpoznávať konkrétne povely, reagovať budú zrejme skôr na hluk. Aj keď teda ide o produkt aktuálne určený pre japonský trh, na Tamagotchi budete môcť teoreticky rozprávať aj po slovensky.

ZDROJ | Bandai

Bandai ku klasickým zvieratkám pridáva aj doplnkové pamäťové kľúče „TamaSma“, pomocou ktorých si bude možné Tamagotchi Smart rozšíriť o ďalšie postavičky a predmety vrátane doplnkov a oblečenia pre zvieratko.

Pozrite siOnePlus Nord CE 5G – komplikovaný názov, zato výborný smartfón

Propagačné video ukazuje aj vstavaný krokomer, prehrávač hudby a akúsi formu vzájomného prepojenia viacerých Tamagotchi Smart, ktoré zrejme umožní digitálnym zvieratkám vzájomne sa navštevovať.

ZDROJ | Bandai

Tamagotchi Smart bude na japonskom trhu dostupný od 23. novembra v prepočte za zenu od zhruba 50 dolárov. Na pomery detských smart hodiniek ide o dobrú cenu, na druhej strane im ale chýba GPS či mobilný modem s možnosťou lokalizácie hodiniek, čo je väčšinou hlavný dôvod pre kúpu smart hodiniek deťom.

ZdrojBandai,Input

Komentáre k článku