Sygic pridáva do navigácie perfektnú funkciu pre majiteľov elektromobilov

ZDROJ | Sygic

Slovenská spoločnosť Sygic pridáva do svojej navigácie šikovnú funkciu, ktorá je prispôsobená elektromobilite. Tzv. EV Mode režim je zameraný na fenomén úzkosti z dojazdu a nabíjania.

Častokrát sme v našich recenziách elektromobilov spomínali, že pri ich šoférovaní musíte zmeniť spôsob uvažovania, keďže musíte myslieť na pravidelné nabíjanie a na menší dojazd. Zmenou myslenia dochádza aj k zmenám návykov pri šoférovaní elektromobilu, čím vzniká fenomén range and charging anxiety, čiže spomínaná úzkosť, ktorá spôsobuje pomalší prechod na elektromobily.

ZDROJ | Sygic

Pozrite siSygic predstavil revolučný doplnok Semafory pre svoju navigačnú appku

Vodiči vďaka režimu Sygic EV-Mode získajú prehľad o dostupnosti nabíjacích staníc a zároveň podporovaných konektorov. Výhodou je možnosť platby za službu priamo v aplikácii navigácie.

V rámci aplikácie si viete vybrať model svojho vozidla z databázy elektrických a plug-in hybridov. Pri plánovaní trasy tak môžete pridať nabíjacie stanice, ktoré sú kompatibilné s vašim vozidlom a ktoré sú zároveň neobsadené.

Výhodou tak je, že nie je nutné inštalovať žiadne ďalšie aplikácie tretích strán a poskytovateľov nabíjania, ktoré síce sú prehľadné a jednoduché na ovládanie, ale nemusia mať integrovanú kvalitnú navigáciu.

ZDROJ | Sygic

„Našim cieľom bolo vytvoriť riešenie, ktoré umožní každému vodičovi bezproblémové a jednoduché nabíjanie. Iba aktivujú EV Mode a my za nich urobíme všetko plánovanie. Vodiči pridajú nabíjací bod ako zastávku na trase, skontrolujú cez aplikáciu či je tam voľné miesto, vyberú si spôsob platenia a môžu nabíjať. Zatiaľ sa môžu zastaviť na kávu v neďalekej kaviarni. Keď sa auto nabije na požadovanú úroveň kapacity batérie, dostanú notifikáciu a môžu za službu rovno zaplatiť,“ uviedol Petr Füzék, šéf oddelenia elektromobility v Sygicu.

Nový režim EV Mode pre elektrické autá je bezplatne k dispozícii pre všetkých prémiových aj neprémiových vodičov. V Bratislave tak cez aplikáciu nájdete všetky nabíjacie stanice pre elektromobily od ZSE či Tesly.

ZDROJ | Sygic

Pozrite siFord pridáva do svojich vozidiel dve užitočné aplikácie vrátane Sygicu

V budúcnosti plánuje Sygic pridať do svojej navigácie ešte viac funkcií určených pre elektrické autá ako napríklad analýzu štýlu jazdy vodiča, vyhodnotenie poveternostných podmienok, dopravy a iných dôležitých faktorov, ktoré umožnia poznať presný dojazd pri plánovaní dlhších trás.

S pomalým prechodom na elektrické autá by pomohlo aj zvýšenie dojazdu a zníženie času na samotné nabíjanie, s ktorým jednotlivé automobilky bojujú.

ZDROJ | Sygic

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku