Sybrillo chce byť najdokonalejším GoPro príslušenstvom

ZDROJ | Kickstarter

Akčné kamery sú čo raz viac kurze a svoje o tom vie aj David Manco a jeho vývojárský tím z Maďarska. Vo svojej kampani na Kickstarteri sa rozhodli zaujať zaujímavým príslušenstvom pre kameru GoPro. Okrem komplexnosti natáčania ponúka Sybrillo – automatické rameno množstvo smart funkcií.

Sybrillo 2
ZDROJ | Kickstarter

Rameno sa ovláda pomocou aplikácie a ponúka možnosť sférických 360° fotiek podobne ako majú autá Google. Výhodou Sybrilla je jeho šíroký záber možností a uhlov, ktoré je schopný pokryť.

Pri natáčaní s kamerou GoPro, ktorá je väčšinou pripevnená na tele, prilbe, alebo aute nemáte vždy čas zastaviť a zmeniť uhol. Sybrillo to robí za vás automaticky, buď sa otáča sám, alebo jednoducho pomocou aplikácie zmeníte uhol.

Sybrillo 3
ZDROJ | Kickstarter

Asi najväčšou výhodou je jednoduché naprogramovanie pohybu ramena, ktoré bude kopírovať váš smer počas akcie. Pomocou aplikácie si jednoducho nastavíte smer pohybu, čas a uhol rotácie.

Všetky prvky samozrejme môžete kombinovať podľa želania. Pýtate sa, na čo vám takáto funkcia bude, ak zrovna nie ste športovec, ktorý chce natáčať svoje triky?

Sybrillo má efektívnu využiteľnosť napríklad pri tvorbe time-lapse videí. Jednoducho nastavíte čas, zvolíte správnu scenériu a o viac sa nestaráte.

Pozrite siStubilizer – stabilizátor pre akčnú kameru GoPro v troch verziách

Pozitíva Sybrilla, ktoré kampaň na Kickstarteri prezentuje ešte nekončia. Rameno disponuje aj troma elektrickými motorčekmi, ktoré zabezpečujú stabilizáciu nahrávaných klipov.

Pomocou nich by malo dôjsť k výraznej redukcii roztrasenosti, ktoré vzniká či už nerovnosťami na vozovke počas natáčania z auta, alebo pri ručnom natáčaní.

Sybrillo 4
ZDROJ | Kickstarter

Rameno je zároveň kompatibilné so všetkým ostatným príslušenstvom GoPro. Asi jedinou nevýhodou, ktorá je zrejmá už z prezentačných fotografií, je jeho objemnosť. Pri natáčaní akčných klipov by malo ísť aj o kompaktnosť kamery.

Neviem si osobne predstaviť, že s pomocou relatívne veľkého zariadenia, akým Sybrillo je, budem natáčať lyžiarske triky, alebo podvodné sekvencie.

Pozrite siGoPro Hero+ s Full HD videom a cenou pod 200 dolárov

Poslednou výhodou, aj keď v prípade charakterisitky produktu je to skôr samozrejmosť, je vodotesnosť. Cena sa bude pohybovať okolo 400 dolárov za kus, čo je trocha prestrelené, najmä keď ceny lacnejších tried kamier GoPro sú dostupné od 150 euro.

Pre tých, čo si rameno kúpia v rámci kampane na Kickstarteri, platí súčasná cena 229 dolárov. Distribúcia Sybrilla by podľa plánu mala začať v marci 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=zoAGvC-0x8g

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku