Strčia Amazfit Smart Watch 2 do vrecka aj Apple Watch?

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi včera predstavilo štvrtú generáciu náramku Mi Band, nové modely inteligentných hodiniek Amazfit Smart Watch 2 a Amazfit Health Watch.

Xiaomi a jeho firma Huami ukázali nové smartwatch, ktoré majú okrem optického snímača srdcového tepu aj senzor na meranie EKG, podobne ako Apple Watch Series 4.

Amazfit Smart Watch 2

Hodinky majú okrúhly dizajn, podobný ako má model Verge len s väčším OLED displejom, ktorý má 1,39 palca a rozlíšenie 454 x 454 pixlov (326 ppi). Verge má 1,3 palcov s rozlíšením 360 x 360 pixlov. Displej ochraňuje Gorilla Glass 3.

ZDROJ | Xiaomi

Smart Watch 2 poháňa čipset Snapdragon Wear 2500 s 512 MB RAM a 4 GB vnútornej pamäte. Beží v ňom proprietárny operačný systém Amazfit OS, ktorý je kompatibilný so smartfónmi Android (od verzie 4.4) a iOS (od verzie 10).

Prechod na Qualcomm umožnil podporu 4G s eSIM a volanie cez VoLTE. Batéria s kapacitou 420 mAh má podľa výrobcu vydržať v režime 4G 28 hodín. V tele zariadenia samozrejme nechýba ani zabudovaný mikrofón a reproduktor.

Senzor na meranie elektrokardiogramu dokáže zaznamenávať EKG až 60 minút, nenachádza sa však v najlacnejšej verzii hodiniek.

ZDROJ | Xiaomi

Pre milovníkov luxusu prichádza Avenger Limited Edition s predinštalovanou témou. Vyrobených bude iba 5 000 kusov.

Meranie polohy zabezpečuje GPS, GLONASS a BeiDou. Rám hodiniek je z keramiky a zirkónia, vodeoodolnosť je do 5 ATM.

Cena Amazfit Smart Watch 2 začína na 145 dolároch, model s podporou merania EKG výjde 190 dolárov a za Avengers Limited Edition dá používateľ 215 dolárov.

Amazfit Health Watch

ZDROJ | Xiaomi

Tento model má štvorcový tvar ako hodinky BIP s 1,28-palcovým displejom (176 x 176 pixlov). Batéria s kapacitou 200 mAh podľa výrobcu vydrží až 7 dní!

Pozrite siInteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Aj v tomto modeli je okrem snímača tepu srdca aj elektrokardiogram. Rovnako ako Smart Watch 2 aj tu dokáže kombinácia oboch senzorov detekovať arytmiu a atriálnu fibriláciu.

Amazfit Health Watch sú ľahké hodinky, majú len 25 gramov bez remienka. Vodeodolné sú do 3 ATM, používateľ sa teda nemusí báť vojsť s nimi do sprchy. Predávať sa začnú v Číne už tento mesiac za cca 100 dolárov.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi predstavil aj vylepšený fitness náramok Mi Band 4. Má 0,95-palcový farebný AMOLED displej s rozlíšením 120 x 240 pixlov a 2,5D sklom odolným voči poškriabaniu. Obsahuje 77 farebných vytáčaných motívov pre personalizáciu.

Mi Band 4 dostal nový presný šesťosý akcelerometer pre lepšie sledovanie športu, ktorý teraz prichádza s rozpoznaním zdvihu. Vďaka vodotesnému dizajnu sa môže ich majiteľ potápať do hĺbky 50 metrov. Systém dokáže určiť plavecké schopnosti na základe výkonu majiteľa.

Pozrite siSÚBOJ | Fitbit Inspire HR vs Samsung Galaxy Fit e – ktorý si vybrať?

Náramok má vstavaný mikrofón, ktorým sa budú dať ovládať IoT zariadenia prostredníctvom hlasových príkazov. Prítomnosť NFC umožňuje platenie pomocou náramku, ale aj jednoduchšie spárovanie so smartfónom.

Novinka si zachovala monitor tepovej frekvencie a index kvality spánku, ktorý bol prítomný už v predchádzajúcej generácii. Bluetooth je tu vo verzii 5.0. Výrobca sľubuje 15-dňovú výdrž na jedno nabitie pre verziu s NFC a 20 dní pre základný model, čo sú naozaj zaujímavé čísla.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi Band 4 sa dodáva v troch verziách: v čiernej, hnedej, modrej, oranžovej a ružovej farbe. Základný model stojí v prepočte 24 dolárov, s NFC čidlom 33 dolárov a limitovaná edícia Avenger 50 dolárov.

Náramok sa dá už predobjednať, medzinárodná dostupnosť zatiaľ známa nie je.

Odpoveď na otázku z nadpisu necháme zatiaľ otvorenú, aspoň pokiaľ sa uvedené modely nezačnú predávať aj na Slovensku. Dnes môžeme povedať, že novinky od Xiaomi strčia Apple Watch do vrecka cenou a výdržou na jedno nabitie.

ZdrojHuami 1,Huami 2,Huami 3

Komentáre k článku