StarVR chcú byť najlepšími virtuálnymi okuliarmi na trhu

ZDROJ | StarVR

Spoločnosť StarVR, za ktorou stojí štúdio Starbreeze a spoločnosť Acer predstavila úplne nové VR okuliare na výstave SIGGRAPH 2018. Nové okuliare majú byť tými najlpešími virtuálnymi okuliarmi na trhu. Prečo?

https://www.youtube.com/watch?v=90WIQ-Fcecs

Lebo podľa výrobcu dokážu zobrazovať 210° horizontálne a 130° vertikálne. Navyše vďaka systému sledovania polohy očí priamo v okuliaroch sú StarVR schopné upravovať obraz presne podľa polohy očí. Výrobca tvrdí, že okuliare dokážu zobrazovať takmer 100% pokrytia ľudského oka.

ZDROJ | StarVR

Systém pre sledovanie oka vo vnútri je od spoločnosti Tobii, o ktorej sme už čo-to počuli, hlavne čo sa týka produktov od Aceru. Tobii má napríklad aj herný monitor či notebook od Aceru. Tobii zabezpečuje sledovanie, StarVR zas vylepšuje dynamické renderovanie obrazu (Dynamic Foveated render) na základe polohy očí. Výsledkom má byť dokonale ostrý obraz tam, kde sa pozerá používateľ.

Orkem toho Tobii meria aj IPD (interpupillary distance), teda vzdialenosť očí/šošoviek používateľa. Systém následne podľa toho nastavuje obraz, aby bol ostrý pri každom zobrazení.

ZDROJ | StarVR

Okuliare sú určené nielen pre komerčné využitie, ale aj profesionálne. AMOLED displeje vo vnútri majú vraj 16 milónov subpixlov. Výrobca žiaľ nešpecifikuje konkrétne rozlíšenie. Ak je toto rozlíšenie pre oba displeje vo vnútri a subpixel znamená bežný obrazový bod, tak displeje by mali mať rozlíšenie zhruba 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 px = 8,3 Mpx). Ak za subpixel výrobca považuje R, G a B body samostatne, tak rozlíšenie je nutné deliť troma, čo predstavuje o čosi lepšie rozlíšenie ako Full HD. Obnovovacia frekvencia displejov má byť 90 Hz.

ZDROJ | StarVR

V predaji budú dva modely virtuálnych headsetov od StarVR. Model One je určený pre komerčné využitie a podporuje SteamVR 2.0. Model One XT je zas určený pre biznis riešenia a pre ďalšie využitie pre vývojárov. Oba modely sú ale takmer ako vajce vajcu. StarVR k okuliarom dodá aj SDK.

Hmotnosť headsetu je vraj 450 gramov a má ergonomické spracovanie pre pohodlné nosenie.

https://www.youtube.com/watch?v=cSxC9cBnGi4

ZdrojStarVR

Komentáre k článku