Startup Winston sľubuje skutočne bezpečný prístup na internet

ZDROJ | Winston Privacy

Winston je hardvérový filter, ktorý má na starosti bezpečné surfovanie po internete pre všetky pripojené zariadenia v domácnosti.

ZDROJ | Winston Privacy

Na Indiegogo sa objavil zaujímavý projekt. Hardvérové zariadenie typu plug-n-play sa zapája medzi modem a router. Po zapojení sa približne za minútu zakóduje, zašifruje a anonymizuje činnosť na každom zariadení pripojenom k ​​internetu v domácnosti. To znamená nielen smartfóny, počítače a tablety, ale aj inteligentné televízory, kamery či žiarovky.

https://youtu.be/MY8_FqEuM4E

Ochrana súkromia je zabezpečená šifrovaním DNS, blokovaním spojení, ktoré predstavujú najväčšiu hrozbu pre online pripojenie a automatickým blokovaním (alebo úpravou) súborov cookie na ochranu histórie prehliadača pred nepovolanými očami.

ZDROJ | Winston Privacy

Winston bol navrhnutý ako platforma s nulovými znalosťami, čo znamená, že ani programátori z Winston Privacy nemajú žiaden prístup informáciám používateľov. Spoločnosť priebežne aktualizuje softvér, ktorý má chrániť pred najnovšími hrozbami.

ZDROJ | Winston Privacy

Zariadenie sľubuje ochranu pred sledovacími technológiami, špionážou, krádežami identity, neetickým zvyšovaním cien (price gouging) či cielenou reklamou.

ZDROJ | Winston Privacy

Pozrite siVitajte v reálnom svete plnom dezinformácií

Winston využíva sieť peer-to-peer na anonymizáciu online aktivity a bezdrôtového maskovania súkromia pre každé pripojené zariadenie v dosahu.

Winston je rozhodne zaujímavé zariadenie. Okrem hlavných zariadení sa totiž stará o tie sekundárne, cez ktoré dá nabúrať do systému používateľa. Práve komponenty vytvárajúce inteligentnú domácnosť majú najväčšie slabiny v zabezpečení.

ZDROJ | Winston Privacy

Viete, že…

Startup Winston Privacy bol založený v Chicagu s jednoduchým cieľom – pomôcť bežným používateľom získať naspäť kontrolu nad svojim súkromím v online priestore. Ponúka komplexné riešenia ochrany osobných údajov v jednoduchom plug-and-play zariadení .

ZDROJ | Winston Privacy

Ceny za Winston začínajú na 239 $ s jednoročným predplatným softvéru, ktorý udržuje aktualizované zoznamy blokov, firmvéru a poskytuje prístup k distribuovaných sietí na ochranu súkromia. K dispozícii je tiež možnosť doživotného predpletného za 379 $. V crowdfundingovej kampani sa dá predobjednať so zľavou 63 %.

ZdrojWinston Privacy,Indiegogo

Komentáre k článku