Starej PS4 sa ešte nezbavujte, využijete ju aj po prechode na PlayStation 5

ZDROJ | Jeshoots

Hernú konzolu PlayStation 4 už o pár dní nahradí v mnohých obývačkách nová generácia PlayStation 5. Ak sa k podobnému scenáru schyľuje aj u vás, starú PS4 nemusíte predávať či posúvať ďalej, využijete ju vďaka funkcii Remote Play.

Hráči čakajúci na vydanie hernej konzoly PlayStation 5 a zároveň majitelia súčasnej generácie sa dočkali menšieho prekvapenia od Sony. V ponuke aplikácií na konzole PlayStation 4 sa totiž objavila aplikácia PS5 Remote Play.

ZDROJ | VGC.com

Táto aplikácia vám po novom umožní hrať hry na konzole PlayStation 5 aj vzdialene, cez súčasnú generáciu. Ak vám teda typicky niekto obsadí televízor v obývačke, do hrania titulov pre novú generáciu sa môžete pustiť vo vedľajšej izbe, v ktorej už môžete mať pripravený druhý televízor a „starú“ konzolu.

Pozrite siPlayStation 5 sa dá jednoducho rozobrať, bočné panely sú odnímateľné

Vzdialené hranie medzi konzolami je kvalitatívne obmedzené na rozlíšenie 1080p (Full HD). Ak by vám pri hraní chýbal HDR obraz, namiesto konzoly PlayStation 4 môžete funkciu Remote Play využiť aj na počítači s operačným systémom Windows, kde aplikácia PS Remote Play HDR obraz podporuje.

ZDROJ | The Verge

Na vzdialené hranie na konzole PlayStation 5 je pripravená aj aplikácia PS Remote Play pre operačné systémy Android, iOS a macOS. Mobilné platformy sa pritom nedávno dočkali aj úplne novej mobilnej aplikácie PlayStation app, ktorá slúži na vzdialenú správu konzoly, komunikáciu s priateľmi či nakupovanie a vzdialené spustenie sťahovania nových hier.

Pozrite si8 najlepších mobilných aplikácií pre hráčov

Ako upozorňuje aj portál The Verge, Sony je pri vzdialenom hraní na konzole PS5 pokrytecké. Priamo nový PlayStation 5 totiž starú generáciu ovládačov DualShock 4 nepodporuje. Ak však tento starší ovládač pripojíte k niektorému z vyššie spomínaných zariadení, na ktorom si následne spustíte vzdialené hranie na PS5, nové hry na novej konzole si už zrazu so starým ovládačom zahráte.

Ak sa teda chystáte na kúpu novej generácie hernej konzoly od Sony a náhodou máte doma aj tú súčasnú, vďaka funkcii Remote Play ju ešte určite využijete. K novej PS5 si však pre hranie s viacerými hráčmi na jednej konzole budete musieť dokúpiť nové ovládače DualSense.

ZdrojSony

Komentáre k článku