Sprchová hlavica s reproduktorom a hlasovým asistentom. Prečo nie?

ZDROJ | Kohler

Ne veľtrhu CES 2020 sa objaví množstvo noviniek. Pri tých očakávaných a pozorne sledovaných nás aj tento rok zaskočia také, od ktorých azda ani ich výrobcovia neočakávajú komerčný úspech. Dobrým príkladom je firma Kohler a jeho „spievajúca“ sprchová hlavica.

Americká firma Kohler pokračuje v rozširovaní svojho sortimentu pre inteligentné domáce kuchyne a kúpeľne. Na CES predstaví napríklad systém na čistenie vody, bezdotykovú toaletu alebo práve prenosný inteligentný reproduktor Moxie AI Speaker so vstavaným hlasovým asistentom Alexa.

Reproduktor s kužeľovým tvarom sa zasúva priamo do elegantnej kruhovej sprchovej hlavice, ktorá ho pevne drží vďaka silným magnetom. Moxie sa nabíja pomocou dodávaného bezdrôtového doku.

Nová sprchová hlavica a bezdrôtový reproduktor kombinujú sprchovanie s Kohler Performance so zvukom od Harman Kardon. Prenosný reproduktor vraj poskytuje prirodzenú rovnováhu zvuku, hlasový asistent umožňuje ovládanie bez použitia rúk.

Na obrázku vidíme Moxie tesne pred pripojením k sprchovej hlavici.ZDROJ | Kohler

Moxie AI Speaker je k dispozícii v jednoduchšej verzii s Bluetooth konektivitou za 99 dolárov, alebo s hlasovým asistentom Amazon Alexa za 159 dolárov. Hlavica v cene nie je, za tu si záujemca zaplatí ďalších 70 dolárov. Lacnejší model má vydržať 6 až 7 hodín na jedno nabitie, verzia s hlasovým asistentom vydrží 5 hodín prevádzky. Oba systémy spĺňajú normu IPX67 a na trhu sa objavia už tento rok.

Smart WC ponúka bezdotykové splachovanie cez senzor v splachovacej páke toalety. Podržaním ruky pred pákou spláchnete a vyhnete sa baktériám. Splachovacia páka je vybavená nočným svetlom, to sa nastavuje cez aplikáciu Kohler.ZDROJ | Kohler

Kohler predstaví tento týždeň v Los Angeles okrem spomínaného reproduktoru rôzne doplnky pre smart domácnosť. Napríklad inteligentné zrkadlo s Amazon Alexa, systém na čistenie vody Aquifer s Wi-Fi a technológiou Kohler Konnect, vyhrievané toaletné sedadlo PureWarmth, inovovanú verziu inteligentnej toalety Numi, ktorá má tiež integrovaného hlasového asistenta, bezdotykovú kuchynskú batériu Setra, digitálny sprchový systém a ďalšie.

Digitálny sprchový systém umožňuje tlačidlové ovládanie sprchy, umožňuje nastaviteľné predvoľby kúpeľa, maximálnej teploty a diaľkovo spustiteľnú cez aplikáciu.ZDROJ | Kohler

Pozrite siPhilips Hue Adore Bathroom – zaveste si do kúpelne smart zrkadlo

Spomínam si, ako mi v dávnych časoch po príchode mobilných telefónov na Slovensko, volal jeden manažér a sťažoval sa, že ma zle počuje. Bol totiž v aute a to sa práve umývalo v umývačke. Nepochopil som, prečo mi práve z počas takého hlučného miesta volal. Rovnako nechápem potrebu tohto zariadenia. Pri sprchovaní je totiž dosť veľký hluk na to, aby človek mohol počúvať hudbu, podcast, telefónovať, či komunikovať s hlasovým asistentom. Možno som však už na podobné inovácie príliš starý.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKohler

Komentáre k článku