Spoznajte najkrajšie cesty Slovenska s novou knižkou Okresky

ZDROJ | Okresky

Začiatkom tohto roka uzrel svetlo sveta prvý tlačený manuál pre každého fanúšika krásnych ciest. Či už máte bicykel, motorku, športiaka alebo karavan, kniha Okresky plná tipov na najkrajšie slovenské okresné cesty by nemala chýbať vo vašej zbierke.

ZDROJ | Okresky

Nadšenec a amatérsky fotograf Miloš Fusek pracoval na knižke takmer od začiatku pandémie koronavírusu. Výsledkom niekoľkých mesiacov príprav, jazdenia, zapisovania, fotografovania a písania vzniklo unikátne dielo, ktoré na viac než troch stovkách strán rozpovie príbeh päťdňového výletu. Ten začína na juhozápade Slovenska a slovenskými okreskami vás zavedie cez viacero kútov našej krajiny až na ďaleký východ.

ZDROJ | Okresky

Kniha s hmotnosťou viac ako jeden kilogram je off-line mapa toho najlepšieho, čo sa dá na Slovensku zjazdiť jedno- či dvojstopovými dopravnými prostriedkami. Titul je doplnený stovkami fotografií a úprimnými tipmi, kde sa po ceste zastaviť. Roadtrip merajúci 1 380 kilometrov je rozdelený na päť etáp – dní, ktoré sa dajú rozplánovať na kratšie či dlhšie – záleží len na vás a vašom tempe, ktorým sa okreskami budete presúvať.

ZDROJ | Okresky

Autor knižky však odporúča – v prípade automobilu – rozdeliť výlet na päť etáp, pričom každá meria približne 200 až 300 kilometrov. Týmto tempom si budete môcť vychutnať nielen tie najkrajšie kľukaté cesty, ale tiež garantuje, že sa budete mať čas zastaviť vychutnať si dobrú kávu, hodiť do seba skvelý burger na terase či napríklad zastaviť sa a vychutnať si úžasné výhľady na krásy slovenskej prírody a architektúry.

ZDROJ | Okresky

To všetko a niekoľko ďalších prekvapení však už nájdete v samotnej publikácii Okresky, ktorú si môžete pohodlne objednať na webstránke. Projektu sekundujú aj denne aktualizované profily na sociálnych sieťach (na Instagrame a Facebooku hľadajte pod menom Okresky), kde nájdete rôzne ďalšie tipy na najlepšie krátke, ale aj dlhšie výjazdy v rámci slovenských okresov.

ZDROJ | Okresky

ZdrojOkresky

Komentáre k článku