Spotify spúšťa Greenroom, konkurenta pre Clubhouse

ZDROJ | Spotify

Úspech sociálnej siete Clubhouse inšpiroval aj ostatné platformy. Niet preto prekvapením, že Spotify spúšťa svoju verziu v podobe Greenroom.

Vďaka TikToku poznáme v Instagrame platformu Reels, vďaka Snapchatu poznáme stories a vďaka Clubhousu teraz budeme poznať aj Greenroom. Digitálni giganti pozorne sledujú, aké služby sa tešia popularite a snažia sa ich implementovať aj do svojich platforiem. Greenroom je toho ideálnym príkladom.

ZDROJ | Spotify

Pozrite siFacebook predstavil kladivo na Clubhouse, do aplikácie pridáva zvukové novinky

Stačí si stiahnuť aplikáciu Spotify Greenroom bezplatne na App Store alebo Google Play Store. Môžete si buď vytvoriť nový účet, alebo využiť svoj účet zo Spotify. Škoda, že Spotify neintegrovalo Greenroom priamo do svojej pôvodnej aplikácie.

Appka funguje na rovnakom princípe ako Clubhouse. Vytvoríte si miestnosť, v ktorej môžete debatovať s ostatnými alebo sa jednoducho pripojíte do niektorej z miestností a počúvate témy, ktoré vás zaujímajú. Od diskusií o hudbe cez debaty o politike až po miestnosti, v ktorých sa môžete učiť cudzie jazyky. Možnosti sú skutočne bohaté.

Miestnosti si môžete vyhľadávať na základe kategórií. Pokiaľ je niektorá z miestností naplánovaná na určitý čas, môžete si nastaviť notifikáciu, aby ste neprepásli zaujímavú debatu.

Používanie Spotify Greenroom je bezplatné a nie je nutný Spotify Premium účet, aby ste mohli appku využívať. Rovnako ako v aplikácii Clubhouse, aj tu má každá miestnosť moderátora, ktorý môže udeliť slovo poslucháčom, prípadne hosťom.

ZDROJ | Spotify

Pozrite siAko sa prihlásiť do novej exkluzívnej sociálnej siete Clubhouse?

Miesto lajkov, nájdete v Greenroom tzv. gemy, ktorými môžete ohodnotiť aktuálneho spíkra, čím prejavíte súhlas s tým, čo aktuálne rozpráva. Gemy zbierate a ukladajú sa vám k vášmu profilu.

V Spotify Greenroom je zakázané používať nenávistné prejavy, vyzdvihovať násilie, urážať ostatných či zverejňovať sexuálne-nevhodný obsah.

ZdrojGreenroom

Komentáre k článku