Športové hodinky Suunto 7 sú definitívne inteligentné, bežia na Watch OS

ZDROJ | Suunto

Fínska spoločnosť Suunto na CES 2020 predstavila najnovší prírastok do portfólia, športové hodinky Suunto 7. Príjemným prekvapením je použitie Wear OS od Google.

Športové hodinky sú svojská kategória, ktorá pár rokov trpí na to, že odmieta prijať prívlastok inteligentné v celom svojom rozsahu a striktne sa drží svojho športového účelu. Samozrejme, zopár krôčikov smerom vpred sa už urobilo. Avšak, skutočným vykročením sú až Suunto 7, ktoré bežia na operačnom systéme Wear OS od Google a ponúkajú ak to najlepšie ako zo sveta športu, tak z toho s prívlastkom inteligentné. Tento posun vpred bol možný vďaka použitiu čipu Qualcomm Snapdragon Wear. O používateľský komfort sa zasa stará farebný OLED displej chránený Gorilla Glass.

ZDROJ | Suunto

V prvom rade ide stále o športové hodinky, ktoré ponúkajú viac ako 70 športových režimov, do behu, cyklistiky, cez lyžovanie, surfovanie, až po jógu. Cez hodinky viete ovládať hudbu, tiež máte prístup k Suunto aplikácii, v ktorej sú podrobne zaznamenané informácie o tréningu. Môžete však využiť aj niektorú z aplikácií tretích strán, napríklad Strava. Výdrž batérie je prisľúbená na 12 hodín, so zapnutým GPS, ak ho vypnete predĺži sa na 48 hodín. Nechýbajú farebné off-line Suunto Heat mapy, ktoré si rozumejú s 15 aktivitami. Pre ne ponúkajú zaujímavé trasy a navigáciu. Mapy fungujú, aj keď pri sebe nemáte smartfón a ste absolútne off-line.

ZDROJ | Suunto

Wear OS prináša možnosti využiť hodinky v bežných dňoch mimo tréning. Môžete používať Google Fit, Google Assistant alebo Google Pay. Samozrejme, máte k dispozícii všetky aplikácie z Google Play určené pre Wear OS. Problémom nie sú notifikácie, práca s kalendárom alebo predpoveď počasia. Hodinky si stále zachovali svoj športové odolné vyhotovenie, zvládnu nárazy a sú vode a prachu odolné. Odolnosť voči vode je do 50 metrov. Suunto 7 priebežne merajú srdcový tep a majú zabudovaný barometer.

Suunto 7 vážia 70 gramov, telo je z nerezovej ocele a vystuženého polyamidu. Remienok hodiniek má 24 milimetrov a v ponuke je vo vyhotovení z rôznych materiálov od silikónu, cez kožu až po textil. Navigovať vás bude okrem GPS, aj Glonass a Galileo. Predpredaj hodiniek je na stránke výrobcu spustený od 6. januára 2020, do maloobchodného predaja prídu od 31. januára 2020. Cena v predobjednávkach je 479,00 €.

ZdrojSuunto

Komentáre k článku