Sphero Specdrums ring – inteligentná hudobná hračka nielen pre deti

ZDROJ | Sphero

Značka Sphero je vo svete známa najmä svojimi hračkárskymi robotmi zo sveta Star Wars univerza. Najnovšie prinášajú svoju originálnu hudobnú zábavku Sphero Specdrums ring.

https://www.youtube.com/watch?v=3916TgLt2v8

Robotík zo Star Wars Sphero BB-8 je najznámejším produktom tejto firmy, ktorá sa venuje prevažne smart hračkám. Novinka Sphero Specdrums ring funguje na báze prsteňa, ktorý dokáže vytvoriť zaujímavé zvukové počiny.

ZDROJ | Sphero

Pozrite siSphero má novú robotickú guľu Sphero Bolt. Je živšia a pestrejšia

Sphero nápad kúpil od firmy Specdrums, ktorá svoj projekt prezentovala na platforme Kickstarter ešte v lete minulého roku. Hračka spočíva v prsteni, ktorý je prepojený so smartfón aplikáciou. Ten umožní deťom ale aj dospelým tvoriť originálne hudobné motívy či zvuky. Stačí pomocou nasadeného prsteňa klopkať rukou po rôznych farbách či materiáloch a hudba sa vám bude meniť.

Pripojenie so smartfónom funguje cez technológiu Bluetooth. Prsteň disponuje svetelným senzorom, ktorý rozpozná farby, akcelerometrom, ktorý zistí rýchlosť a LED svetlom, ktré osvetlí kontaktné objekty. Ku konkrétnym farbám si dokonca môžete priradiť konkrétne nástroje či noty.

Zložené skladby pomocou prsteňov Sphero Specdrums môžete samozrejme mixovať a následne zdieľať. Aplikácia je dostupná pre iOS a Android operačné systémy. Na jedno nabitie vydrží prsteň 2 hodiny.

ZDROJ | Sphero

Pozrite siS týmto Star Wars R2-Q5 droidom môžete pozerať aj filmy

Podľa firmy Sphero a štúdií, hudba môže pomôcť študentom zlepšiť motoriku či jazyk. Aj preto z tejto hračky vytvorili v podstate vzdelávací nástroj.

Ak vás tento zaujímavý gadget zaujal, kúpiť si ho môžete za cenu 65 dolárov alebo 99 dolárov za dvojicu prsteňov na obe ruky. Pomocou dvoch prsteňov môžete rozšíriť možnosti skladania hudby, prípadne hrať s kamarátmi. V balení okrem prsteňov nájdeme aj farebnú podložku, ktorá bude slúžiť ako hrací klavír. Prstene sa začnú predávať v prvý februárový týždeň.

ZDROJ | Sphero

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSphero

Komentáre k článku