Soundbar X8500 od Sony má Dolby Atmos aj zabudovaný subwoofer

ZDROJ | Sony

Sony počas CESu predstavilo viacero noviniek, ktoré oslovia fanúšikov domáceho kina. K nim sa pridáva aj úplne nový soundbar, ktorý okrem podpory Dolby Atmos zvuku má v sebe zabudovaný rovno aj subwoofer.

ZDROJ | Sony

Sony HT-X8500 je prvým soundbarom výrobcu, ktorý zvláda viacero vecí naraz. Napríklad na hlboké tóny nepotrebuje samostatný subwoofer. Všetko obslúži jedno zariadenie pod televízorom. Malé ale nie je, jeho rozmery sú 890 x 64 x 96 mm, hmotnosť dosahuje 3,1 kg.

ZDROJ | Sony

Novinka podporuje nielen Dolby Atmos zvuk, ale aj virtuálny DTS:X. Podporuje ale viaceré formáty akoDolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, Dolby Dual mono, DTS, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96/24, DTS: X, MPEG2-AAC. Vo vnútri je osadený 3-kanálový digitálny zosilňovač S-Master.

Na čo najlepší zvuk má Sony HT-X8500 niekoľko zvukových režimov, ako napríklad Cinema, Music, Games, News apod. Každý z režimov prestaví soundbar pre čo najlepšie podanie daného zvuku.

ZDROJ | Sony

Sony osadilo do tela viaceré zaujímavé technológie DSP, ako Vertical Surround Engine. Ten umožní aj z 2.1ch soundbaru vyčarovať 7.1.2ch zvuk. Na jeho aktiváciu je ale potrebné stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači, inak je soundbar v klasickom 2.1ch režime. Natívne 7.1.2ch zostavy určite neprekoná, no kto chce šetriť nielen miestom, tomu sa HT-X8500 určite zapáči.

ZDROJ | Sony

Model X8500 ponúka aj podporu eARC, ktorá zvyšuje kvalitu audio kodekov pri prechode z televízora. Má pritom dve HDMI porty (IN a OUT) s podporou HDCP 2.2 a jeden optický audio vstup. Samozrejmosťou je Bluetooth 5.0 modul na pripojenie akýchkoľvek zdrojov s Bluetooth, vrátane televízora. Škoda absencie Wi-Fi modulu, s ktorým by bolo možné soundbar začleniť do multiroom systému.

ZDROJ | Sony

Nový soundbar sa začne predávať v marci s cenou okolo 400 €, takže bude ešte dostupnejší ako model HT-X9000, ktorý sa predáva za vyše 500 €.

ZDROJ | Sony

ZdrojSony

Komentáre k článku