Sony Wena: analógové a napriek tomu inteligentné hodinky

Sony Wena Wrist

Inteligentných hodiniek, ktoré ponúkajú rôzne funkcie po pripojení k telefónu je už na trhu viac než dosť. Mnohým ale často nevyhovuje ich vzhhľad. Inteligentné náramkové hodinky sú totiž často digitálne, aj keď sa nájde aj niekoľko výnimiek.

Medzi výnimky patrí aj novinka od Sony s názvom Wena Wrist. Ide o analógové hodinky s elegantným vzhľadom, ktoré ale tiež ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií.

Sony Wena Wrist

Snáď najväčšou špecialitou je prítomnosť NFC, ktorá umožňuje bezkontaktné platenie v obchodoch. Je na to však potrebný štandard s názvom Felicia, ktorý je zatiaľ rozšírený hlavne v Japonsku. Tam aj hodinky budú pochopiteľne smerovať.

Sony Wena dokážu informovať aj o udalostiach ako zmeškané hovory, alebo prijaté SMS. Keďže hodinky nedisponujú žiadnym displejom, na zmeškané udalosti bude upozorňovať LED dióda, ktorá môže blikať až v siedmych rôznych farbách.

Sony Wena Wrist

Po pripojení k telefónu sa vďaka hodinkám môže používateľ dostať aj k informáciám o prejdenej vzdialenosti, počte krokov a podobným fitness údajom. Prvotné informácie však tvrdia, že k dispozícii bude zatiaľ len aplikácia pre iOS, čo je trochu prekvapujúce vzhľadom k tomu, že Sony vo svojich mobilných zariadeniach používa Android.

Špecialitou hodiniek Sony Wena je, že technológie nie sú ukryté v tele samotého zariadenia, ale v kovovom náramku. Jeho výdrž udáva výrobca na 7 dní, čo je oproti Apple Watch, ktoré je potrebné nabíjať každý deň, určite veľká výhoda.

Sony Wena Wrist

Nové hodinky by sa mali v predaji objaviť v marci budúceho roku a ich cena je stanovená na 330 dolárov. K dispozícii bude aj verzia s chronometrom, jej cena sa vyšplhá na 575 dolárov.

Zdroj: Sony

Komentáre k článku