Sony ukázalo 25 nových hier na konzolu PlayStation 5

ZDROJ | Sony

Spoločnosť Sony miesto klasickej výstavy E3 ukázala na svojej konferencii pripravovaný lineup videohier, ktoré sa objavia na PlayStation 5. Máme sa rozhodne na čo tešiť.

GTA V enhanced edition

Spoločnosť Sony začala prezentáciu prehľadom najúspešnejších titulov z PlayStation 4, medzi ktorými sa objavilo aj mega úspešné GTA V. To sa v roku 2021 dostane na PS5 graficky vyladené. Populárny multiplayer GTA Online zároveň bude zadarmo pre všetkých majiteľov PS5 na tri mesiace. Z GTA V sa tak stane titul, ktorý bude dostupný na tri generácie konzol – PlayStation 3, PlayStation 4 a aj PlayStation 5.

Spider-Man: Miles Morales

Medzi úvodnými titulmi, ktoré sa na next-gen konzole objavia je aj pokračovanie Spider-Mana, v ktorom budeme hrať za novú postavu Milesa Moralesa. Titul vyjde tento rok cez Vianoce.

Gran Turismo 7

Milovníci automobilov sa môžu tešiť na nové pokračovanie automobilovej simulácie Gran Turismo. V dychberúcom traileri nás Sony láka na akčné závody v nádhernej grafike.

Pozrite siPlayStation oslavuje 25. rokov. Ako vyzeral prvý japonský model vo vnútri? 

Ratchet & Clank: Rift Apart

Legendárna dvojica sa vracia, tentokrát aj so ženskou postavou v hlavných úlohách a s presúvaním sa v dimenziách. Jedna z najlepších prezentácií na Sony konferencii.

Project Athia

Od štúdia Square Enix sa môžeme tešiť na novú značku. Pôjde o graficky-nádhernú adventúru na japonský spôsob.

Stray

Medzi nové značky patrí aj hra Stray, ktorá vyzerá ako kombinácia Ghost in the Shell a Blade Runnera. Skrátka sci-fi dystopický titul s nádychom Japonska. Novinka vyjde v roku 2021.

Pozrite siPripravovaná konzola PlayStation 5 sa môže predávať poriadne draho

Returnal

Hra, ktorá má ukázať potenciál 3D zvuku pripomína kombináciu akčnej vesmírnej akcie a filmu Alien.

Sackboy A Big Adventure

Maskot PlayStation 3 Sackboy sa vracia v platformovej hopsačke, ktorá sa bude dať hrať až v štyroch hráčoch.

Destruction Allstars

Bláznivá akcia pre viacerých hráčov, v ktorej bude pravdepodobne kladený dôraz na multiplayer. Hra kombinuje závody a strieľanie v arkádových arénach.

Kena: Bridge of Spirits

Vizuálne prepracovaný titul, ktorý bude kombinovať skúmanie a boj. Pôjde však o hru vhodnú aj pre mladšie publikum vďaka animovanej grafike.

Goodbye Volcano High

V roku 2021 vyjde na PlayStation 5 aj animovaná adventúra, ktorá ponúkla zvláštny trailer, v ktorom vystupujú podivné postavy.

Oddworld Soulstorm

Pokračovanie série Oddworld sa ukázalo v novom traileri. Séria si zachovala svoju perfektnú atmosféru.

GhostWire: Tokyo

Sci-fi akcia, kde budeme bojovať proti rôznym stvoreniam v ľudoprázdnom japonskom hlavnom meste. Tešiť sa na ňu môžeme v roku 2021.

Pozrite siPlayStation 5 dostane nový ovládač DualSense, nahradí doterajší DualShock

JETT: The Far Shore

Vesmírne dobrodružstvo ktoré príde na novú generáciu konzoly na Vianoce 2020. Titul zaujal najmä kvôli perfektnému soundtracku.

Godfall

RPG sekačka, ktorá láka na epický svet plný rytierov a fantasy bojov. Príbeh sa bude odohrávať vo svete Aperion a hra vyjde ešte tento rok.

Solar Ash

Nádherná hra, ktorá vizuálom pripomína perfektný titul Journey. Novinka bude dostupná až v roku 2021.

Hitman III

Jeden z najväčších titulov, ktorý bol počas konferencie oznámený. Vyvrcholenie modernej trilógie o holohlavom zabijakovi prinesie vylepšenú grafiku. Novinka vyjde v januári 2021.

Astro’s playroom

Novinka bude predinštalovaná pre každého, kto si kúpi novú PlayStation 5 a pomôže zoznámiť sa s novou konzolou v zábavnej multiplatformovke. Hra ukáže 4 svety inšpirované konzolou a taktiež ukáže možnosti konzoly.

Little Devil Inside

Akčné dobrodružne RPG, ktoré ponúka bizarnú hrateľnosť a tiež podivný príbeh.

NBA 2K21

Súčasťou lineupu bolo aj oznámenie nového basketbalu, ktorý láka na prvotriedne grafické spracovanie. Novinka bude dostupná už tohtoročnú jeseň.

Bugsnax

Určite najdivnejšia hra, aká bola počas Sony konferencie oznámená. Jahoda s nohami ktorá rozpráva? Prečo nie, aj takéto hry sú charakteristické pre japonskú konzolu.

Demon’s souls

Prvý oznámený remake a to konkrétne úspešného titulu Demon’s souls z PlayStation 3, ktorí bol svojho času považovaný za jednu z najťažších hier.

Deathloop

Inovatívna akcia z prvej osoby, v ktorej budete hrať za zabijaka, ktorý uviazol vo svete spolu s ďalšími nájomnými vrahmi.

Pozrite siPlayStation 5 – najkrajšia konzola od Sony predstavená

Resident Evil: Village

8. diel kultovej survival akcie Resident Evil nás zavedie do dediny, nad ktorou sa týči strašidelný hrad. Nebude chýbať ani postava Chrisa Redfielda. Novinka vyjde budúci rok.

Pragmata

Nová značka od štúdia Capcom, ktorá je naplánovaná až na rok 2022. Titul pripomína PS4 exkluzivitu Death Stranding a bude sa odohrávať z časti na Zemi a z časti vo vesmíre. V traileri môžeme napríklad vidieť pasáž na Mesiaci.

Horizon II: Forbidden West

Hlavnou novinkou konferencie bolo oznámenie pokračovania jednej z najlepších hier z PlayStation 4 – Horizon Zero Dawn. V dvojke sa pozrieme do ešte zaujímavejších svetov a tiež pod vodu.

 

Komentáre k článku