Sony SRS-XB3 a SRS-XB2, vodeodolné, prenosné reproduktory

ZDROJ | Sony

Sony na výstave CES 2016 predstavilo viacero noviniek aj z oblasti audia. Napríklad bezdrôtovú verziu slúchadiel Sony h.ear on, alebo kompaktný bezdrôtový reproduktor Sony h.ear go. Do rodiny bezdrôtového audia a radu EXTRA BASS pribudli ďalšie dva nové reproduktory Sony SRS-XB3 a SRS-XB2.

Sony SRS-XB3 7
ZDROJ | Sony

Výrobcom sú prezentované sloganom „hlasne a s pýchou“ a smelo sa o nich dá povedať, že vlastne klamú telom. Ich príjemné a kompaktné rozmery a pomerne nízka hmotnosť vám dovolí zobrať si ich kamkoľvek so sebou.

Pozrite siSlúchadlá Sony h.ear on sa dočkali aj bezdrôtovej verzie

Väčší z nich SRS-XB3 váži 930 g a má dva stereo reproduktory priemeru 48 mm s plným zvukovým rozsahom, ktoré dopĺňajú dva pasívne žiariče vylepšujúce basový rozsah. Plne nabitá batéria zabezpečí reproduktoru energiu počas 24 hodín.

Pozrite siSony h.ear go vás bude zabávať celý deň

Menší súrodenec SRS-XB2 váži takmer o polovicu menej, iba 480 g. Ten v ruksaku takmer nepocítite. Jeho základom je dvojica reproduktorov rozmeru 42 mm, ktorým sekunduje jeden pasívny žiarič. Batéria tohto reproduktora má deklarovanú výdrž 12 hodín.

Sony SRS-XB2 2
ZDROJ | Sony

Oba bezdrôtové prenosné reproduktory majú niekoľko spoločných nezanedbateľných technických charakteristík. V prvom rade sú vode odolné podľa štandardu IPX5, takže sa nemusíte báť vziať si ich so sebou do prírody. Z bezdrôtových technológií oba disponujú podporou Bluetooth a NFC. Tlačidlo EXTRA BASS zabezpečí vylepšenie basových liniek.

Sony SRS-XB3 1
ZDROJ | Sony

Technológia Sony DSP dynamicky prispôsobuje kompresiu frekvencie hudobného zdroja a funkcia „Speaker Add“ umožňuje spárovanie ďalšieho reproduktora. S týmito reproduktormi isto nepokazíte žiadnu párty. Bezdrôtové reproduktory Sony SRS-XB3 a SRS-XB2 budú dostupné od apríla 2016 za odporúčanú cenu 170 € (SRS-XB3) a 120 € (SRS-XB2).

ZdrojSony

Komentáre k článku