Sony Platinum Wireless Headset sľubujú kvalitný 3D zvuk v PS4 hrách

ZDROJ | SonySony Platinum Wireless Headset

Predstavené bezdrôtové (nie tak celkom) slúchadlá Sony Platinum Wireless Headset sľubujú kvalitný 3D zvukový zážitok v hrách na konzole PS4. Výrobca sa však zameriava aj na mobilnú sféru spolu s PlayStation VR.

Sony na rozdiel od konkurenčného Microsoftu, ktorý oznámil systémovú aktualizáciu pre konzoly Xbox One prinášajúcu technológiu Dolby Atmos, používa vlastné proprietarné riešenie.

Novinka okrem spomínanej kvality zvukového výstupu disponuje viacerými malými mikrofónmi slúžiacimi na potláčanie tónov okolia. Taktiež, ako aj predchádza (Gold model), ponúka virtuálny 7.1 kanálový priestorový zvuk.

Pozrite siHyperX CloudX: slúchadlá pre hráčov s vysokými nárokmi

https://www.youtube.com/watch?v=t9LmDYfiDNc

Použitie je však aktuálne výrazne obmedzené. Vývojárske štúdio Naughty Dog potvrdilo skorú aktualizáciu doplňujúcu podporu 3D audia do úspešnej hry Uncharted 4: A Thief’s End. V blízkej budúcnosti by mali zoznam rozšíriť herné tituly MLB The Show 17, Uncharted: The Lost Legacy a Days Gone.

Samotný efekt priestorového zvuku vás ešte viac pohltí do prostredia hry a zároveň vám možno pomôže odhaliť zakrádajúceho sa nepriateľa. Bližšie detaily prinesú prvé testy v podporovaných hrách.

Pozrite siMeters Music OV-1 budú prvé slúchadlá s VU metrom

Sony Platinum Wireless Headset
ZDROJ | Sony

Je ale zaujímavé, ako sa výrobca postavil k oblasti praktického použitia. Bezdrôtový prenos zvuku funguje len s konzolou PlayStation 4 prostredníctvom bezdrôtového adaptéra. V prípade PS VR a mobilov sa musíte spoľahnúť nad dobre známy 3,5 mm jack port.

Pritom však spoločnosť so slúchadlami Sony Platinum Wireless Headset neskončila. Dokonca na konzole PS4 si aj tak 3D audio ináč ako cez káblový prenos neužijete.

Sony sa snaží zachrániť situáciu vylepšeným virtuálnym 7.1 kanálovým priestorovým zvukom pre herné tituly bez podpory spomínaného 3D audia.

ZdrojSony

Komentáre k článku