Sony dalo do autorádia obrí displej a podporu Android Auto a Apple CarPlay

ZDROJ | Sony

Sony je vo svete známe aj vďaka výrobe 1-DIN a 2-DIN autorádií. Najnovší model japonského výrobcu prekvapuje veľkosťou displeja (takmer 9″), ale aj podporou Android Auto a Apple CarPlay. Navyše má vcelku rozumnú cenu.

Autorádio Sony XAV-AX8000 je úplnou novinkou z dielne Sony. Pochváliť sa môže hlavne veľkosťou displeja a to až 8,95″ (22,7 cm) s rozlíšením 800 x 480 px. Displej je navyše dotykový, no len s rezistívnou dotykovou plochou. Maximálny jas výrobca udáva na 400 nitov čo pomôže v jasnom počasí.

ZDROJ | Sony

To všetko je pritom v autorádiu veľkosti 1-DIN. Nevýhodou však je, že displej sa nezasúva do tela, ako to bývalo zvykom hlavne u 2-DIN autorádií. Displej je osadený napevno. To môže ale žiaľ lákať zlodejov. Navyše môže v rôznych vozidlách zavadzať výduchom klimatizácie či iným častiam prístrojovej dosky. Kolíska displeja našťastie umožňuje jeho nastavenie horizontálnym naklopením (+/-10°), posunom výšky, ale aj hĺbky.

ZDROJ | Sony

Plusom, no zároveň už aj samozrejmosťou pre rok 2019, je podpora pre Android Auto a Apple CarPlay systémy. Sony pridalo ale aj podporu pre WebLink. Nechýba ani možnosť ovládania pomocou hlasu. Nechýba ani Bluetooth pripojenie s A2DP, HDP, ACRCP a PBAP.

ZDROJ | Sony

Vo vnútri je okrem iného aj zosilňovač 4 x 55 W Dynamic Reality Amp 2. Autorádio podporuje aj Dynamic Stage Organizer či pokročilý ekvalizér. Poteší aj podpora pre cúvacie kamery. Autorádio má aj jeden USB vstup, no žiaľ len vzadu. Podsvietenie tlačidiel je biele.

ZDROJ | Sony

Autorádio sa má predávať s cenou necelých 600 dolárov ešte tento rok. Kedy a za akú presnú cenu príde na Slovensko zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Sony
ZDROJ | Sony

ZdrojSony

Komentáre k článku