Sony a99 II zaostrí rýchlejšie ako blesk

ZDROJ | Sony

Na výstave Photokina 2016 samozrejme nechýbala ani spoločnosť Sony, ktorá predstavila tiež niekoľko noviniek. Tou najhorúcejšou je však nový model full-frame fotoaparátu Sony a99 II, ktorý sa stáva nástupcom modelu ešte z roku 2012.

https://youtu.be/yfcJhuuSrPw

Nový model Sony a99 II síce prichádza až štyri roky po predchodcovi, no výrobca ukazuje, že počas tejto doby nespal. Novinka ponúkne 42,4 Mpx full-frame Exmor R CMOS snímač.

Pozrite siphotokina 2012 | Sony má aj profi foťák s full-frame čipom a dvojicou AF senzorov!

Sony však neostalo len pri vylepšenom snímači a a99 II je prvou full-frame zrkadlovkou výrobcu, ktorá ponúkne nový systém ostrenia označovaný ako 4D Focus.

sony-a99-ii-03
ZDROJ | Sony

Jedná sa o hybridný systém osternia, ktorý ponúkne 79 dedikovaných bodov s fázovou detekciou. Sony svoj nový systém radí medzi tie najrýchlejšie. Fotoaparát Sony a99 II by sa tak mal hodiť na fotenie skutočne rýchlych scén. Ponúkne totiž snímkovaciu frekvenciu 12 fps (8 fps v live móde).

sony-a99-ii-13
ZDROJ | Sony

Sony v prípade svojej novinky a99 II konečne ponúkne aj možnosť natáčania UHD videí (100 Mbps, XAVC S) , pričom nechýba ani spomalené a naopak zrýchlené video.

sony-a99-ii-06
ZDROJ | Sony

Nechýba ani 5-osá stabilizácia SteadyShot priamo v tele zrkadlovky a hodnoty ISO, ktoré sa môžu pohybovať až k hodnotám ISO 102 400.

Sony okrem čriev prepracovalo aj telo samotné. To je podobne ako v prípade predchodcu vytvorené zo zliatiny horčíka, tentokrát je však o 8 percent menšie a samozrejme odolné voči prachu a vode.

https://youtu.be/XkzRH6iQ3Yg

Elektronický hľadáčik ponúkne OLED technológiu a rozlíšenie 1 024 x 768 px a Sony popracovalo aj na menu nastavení, ktoré by malo byť podstatne jednoduchšie.

Sony a99 II by sa do predaja mala dostať už novembri, pričom za telo zaplatíte 3 600 €.

ZdrojSony

Komentáre k článku