Soli prinesie nový spôsob ovládania elektroniky, Google získal povolenie od FCC

ZDROJ | Google

Americká Federálna komisia pre komunikácie (FCC) udelila spoločnosti Google povolenie na používanie senzoru Soli pri vyššej frekvencii. Senzor umožňuje ovládať zariadenia bezdotykovými gestami.

Soli dokáže rozpoznávať gestá a pohyby rúk na základe vysielania a spätného zachytávania rádiových vĺn. Senzor dokáže rozpoznať aj najjemnejšie pohyby prstov, vďaka čomu je vhodný na interakciu s digitálnymi ovládacími prvkami. Smartfóny, tablety, smart hodinky alebo aj palubné počítače v autách je tak vďaka Soli možné ovládať aj bez fyzického kontaktu.

https://youtu.be/0QNiZfSsPc0

Google a jeho interný tím Advanced Technology and Projects predstavil Project Soli ešte v roku 2015, no až teraz spoločnosť získala povolenie na používanie senzoru na vyššej, než pôvodne povolenej frekvencii. Facebook sa proti tejto technológii postavil s tvrdením, že vysoká frekvencia môže narušiť fungovanie súčasných technológií.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle vylepšil svoj Trekker pre Street View mimo ciest

Facebook na technológiu napokon zmenil názor a v septembri sa pred Federálnou komisiou pre komunikácie sa postavil na stranu Googlu. Project Soli tak môže pokračovať a využívať frekvencie od 57 do 64 GHz. Soli spĺňa štandardy Európskeho inštitútu pre telekomunikačné normy (ETSI) a podľa FCC je ho možné používať aj na palube lietadla.

ZdrojReuters

Komentáre k článku