Snapchat ukázal nové funkcie a tiež ďalšie AR okuliare

ZDROJ | Snapchat

Sociálna sieť Snapchat odhalila novinky, medzi ktorými sú nové AR okuliare, ale aj nové funkcie priamo v appke.

Sociálna sieť Snapchat, ktorá funguje na báze 24-hodinových príbehov z fotiek, ktoré následne zmiznú, oznámila nové funkcie týkajúce sa rozšírenej reality.

Pozrite siSnapchat Spectacles V2 – viac funkcií aj vodoodolnosť

Sieť oznámila partnerstvo s platformou YouTube, ktoré umožní zdieľať videá z YouTube priamo na Snapchat, informoval portál Engadget. Podobná integrácia funguje už teraz s hudobnou službou SoundCloud a Twitter. Novinkou je tiež integrácia s aplikáciou určenou na zoznamovanie sa, Bumble.

Dočkali sme sa aj ukážky nových okuliarov na rozšírenú realitu Spectacles. Instagram prvú verziu okuliarov predstavil ešte v roku 2016. Nasledovala druhá verzia v roku 2018 a tretia verzia v 2019. Všetky tri verzie však zdieľali značne podobný dizajn. To sa nedá povedať o tých najnovších.

Okuliare sú vybavené dvomi snímačmi, dvomi stereo reproduktormi a dotykovým ovládaním. Výsledkom sú okuliare, ktoré používateľovi umožnia ovládať interaktívne objekty v rozšírenej realite. Samozrejmosťou je prepojenie s platformou Snapchat Lens Studio.

ZDROJ | Snapchat

Pozrite siSpectacles – prvé okuliare s videom od Snapchatu

Snapchat okuliare ponúknu 3D displeje so svetivosťou 2 000 nittov, informoval portál 9to5Google.

ZDROJ | Snapchat

Okuliare od Snapchatu sú určené primárne pre tvorcov digitálneho obsahu než pre bežné nosenie a využitie. Na rozdiel od pôvodných troch verzií, tieto okuliare nie sú zatiaľ na predaj. Skôr ide o prototyp určený umelcom. Potenciálnych záujemcov by však nepotešila batérie, keďže okuliare majú výdrž iba niečo okolo 30 minút.

Zdroj9to5Google,Engadget

Komentáre k článku