SmartThings Energy vám umožní monitorovať spotrebu elektriny v domácnosti

ZDROJ | Samsung

Samsung rozširuje svoju smart platformu SmartThings o monitoring spotreby elektrickej energie. Prostredníctvom mobilnej aplikácie budete môcť sledovať spotrebu jednotlivých spotrebičov a aktívne pracovať na znížení uhlíkovej stopy vašej domácnosti.

Platforma SmartThings od Samsungu je už dnes pomerne komplexná – v jednej aplikácii združuje ovládanie inteligentných zariadení v domácnosti, jej monitorovanie, automatizáciu a v spojení s príveskami Galaxy SmartTag aj lokalizáciu zariadení. Po novom do nej pribudne aj environmentálny aspekt.

Nová funkcia SmartThings Energy bude agregovať dáta o energetickej spotrebe zo všetkých inteligentných spotrebičov Samsung vrátane inteligentných ohrevov, ventilácií a klimatizácií. Prostredníctvom energetických reportov má používateľov motivovať k zníženiu spotreby elektrickej energie a teda aj záťaže na životné prostredie.

ZDROJ | Samsung

V aplikácii si bude možné stanovovať osobné energetické ciele, sledovať štatistiky o odbere elektriny v priebehu dní a hodín, ako aj zisťovať dodatočné tipy, ako možno pri jednotlivých spotrebičoch ešte výraznejšie znížiť spotrebu. V prípade chladničiek dokáže Samsung napr. používateľov upozorniť, aby ju príliš neprepĺňali potravinami, aby v nich dokázal správne cirkulovať vzduch.

ZDROJ | Samsung

Pokročilé dáta umožnia sledovať, ako sa v domácnosti mení energetická spotreba v priebehu mesiacov, resp. v priebehu roka pri striedaní ročných období. Ak niektorý zo spotrebičov spotrebúva viac energie ako obvykle, SmartThings Energy o tom informuje používateľa mobilnou notifikáciou.

Samsung postupne plánuje rozšíriť zoznam podporovaných spotrebičov o partnerské značky certifikácie SmartThings, medzi ktoré patrí napr. Honeywell Home, ecobee, Dacor, Fibaro a ďalší. Kedy k tomu dôjde a o aké spotrebiče sa konkrétne jedná, zatiaľ Samsung neupresnil.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku