Smarthodinky Garmin Descent Mk2S sú iné

ZDROJ | Garmin

Inteligentné hodinky sa stávajú pomaly také nudné, ako počítače či smartfóny. Napriek tomu sa z času na čas objaví zariadenie, ktoré nie je určené pre masy. Presne toto je prípad modelu Garmin Descent Mk2S.

ZDROJ | Garmin

V tomto prípade ide o najmenší „potápačský počítač“, ktorý výrobca zmestil do tela hodiniek. Nechýba ani menšia verzia pre ľudí s drobnými zápästiami.

Garmin Descent Mk2S majú kruhové 52 mm, resp. 43 mm telo s 1,4″, resp. 1,2″ displejom, ten chráni zafírové sklíčko. Mk2S ponúka niekoľko potápačských režimov pre jeden (Single-gas) či viacero ponorov (Multi-gas) s rôznymi druhmi plynov (nitrox, Trimix, 100 % O2) a majú pamäť na posledných 10 000 ponorov.

ZDROJ | Garmin

Pomocou satelitnej podpory s viacerými GNSS označia vstupné a výstupné body vo vode. Hodinkám, samozrejme, nechýba ani podvodný 3-osový kompas. Potápači si na nich môžu pozrieť hĺbku, čas ponoru, teplotu vody, NDL / TTS, rýchlosti stúpania a klesania, zmesi plynov, zaťaženie PO2, N2, informácie o dekompresii, bezpečnostnom zastavení a mnoho ďalších dôležitých údajov.

ZDROJ | Garmin

Po spárovaní s kompatibilným satelitným komunikátorom Garmin inReach na povrchu môžu používatelia rýchlo odosielať a prijímať správy z Descent Mk2S a v prípade potreby spustiť interaktívne SOS.

Nech sú potápači akýkoľvek borci, aj tak sa u nich predpokladá, že väčšinou sa pohybujú po súši a vedú normálny život. Descent Mk2S s tým počíta a medzi jeho funkciami nájdete aj tie, ktoré sa s obľubou používajú v bežných smarthodinkách.

ZDROJ | Garmin

Nájdete tu športové režimy (chôdza, beh, cyklistika, lyžovanie, plávanie, posilňovanie, golf) vrátane topografických a lyžiarskych máp. Pozičné senzory (GPS, GLONASS, Galileo) či optický snímač srdcového tepu.

ZDROJ | Garmin

Mk2S podporujú prijímanie vybraných notifikácií, správy ale aj ovládanie hudobného prehrávača. Hodinky podporujú Spotify, Amazon Music a Deezer s možnosťou uloženia až 2 000 skladieb priamo do internej pamäte.

Gramin sľubuje 7-dňovú výdrž v režime SmartWatch, v režime potápania je to stále slušných 30 hodín. Displej väčšieho modelu má rozlíšenie 280 x 280 px, rozmery 52 x 52 x 17,8 mm a hmotnosť 103,8 g. Menšia verzia má displej s rozlíšením 240 x 240 px, 43 x 43 x 14,15 mm a 60 g s remienkom. Oba modely zvládnu potápanie do hĺbky 100 metrov. Vďaka NFC môžete využívať Descent Mk2S na bezkontaktné platby.

ZDROJ | Garmin

Ako vidíte, Garmin Descent Mk2S sú profesionálne smarthodinky hlavne pre potápačov. Napriek tomu ich cena nie je vôbec prestrelená, predávajú sa totiž za 1 299, resp. 999 dolárov. Na výber sú vo viacerých farbách s vymeniteľnými remienkami.

ZDROJ | Garmin

ZdrojGarmin

Komentáre k článku