Slúchadlá vivo TWS Neo: Za málo peňazí veľa muziky?

ZDROJ | vivo

Čínska spoločnosť vivo predstavila popri novom smartfóne vivo X50 aj plne bezdrôtové slúchadlá. Využívajú čip Qualcomm 4. generácie, ktorý je navrhnutý špeciálne pre aplikácie TWS.

Používateľov určite nenahnevá fakt, že bežia na novom štandarde Bluetooth 5.2. Ten umožňuje využívať kodek aptX Adaptive, ktorý (aspoň podľa spoločnosti) prináša zvuk v CD kvalite.

ZDROJ | vivo

Ďalším prínosom pre kvalitný zvuk sú veľké 14,2 mm meniče. Ich zvuk sa dá nastaviť pomocou troch režimov DeepX. Prvý optimalizuje basové tóny, druhý zvýrazní hlasovú zložku a posledný vysoké frekvencie.

Hráči sa potešia nízkej latencii, ktorá má byť na úrovni 88 ms. Slúchadlá sa do tohto režimu prepnú nielen pri hraní hier, ale aj pri video-hovoroch, keď je pre účastníkov nepríjemné oneskorenie zvuku voči obrazu.

ZDROJ | vivo

Vivo TWS Neo majú dva mikrofónové systémy, ktoré si poradia so šumom počas telefonických hovorov. Štuple sú navrhnuté tak, aby sa časť okolitých zvukov dostala do uší a ich používateľ ostal v kontakte s okolím.

Slúchadlá majú krytie IP54, čo znamená odolnosť proti dažďu a potu. „Paličky“ podporujú dotykové ovládanie a umožňujú vyvolanie hlasového asistenta. Výdrž batérie je 5,5 hodín, ak namiesto kodeku AAC využívate aptX Adaptive, klesne na 4,2 hodiny. Spolu s dobitím v puzdre sa celková výdrž vyšplhá na 27 hodín, puzdro sa nabíja cez USB-C port.

ZDROJ | vivo

Slúchadlá vivo TWS Neo sú k dispozícii zatiaľ v Číne, ich cena je 499 CNY, čo je zhruba 63 eur. Na výber sú v bielom alebo v tmavomodrom prevedení.

Zdrojvivo

Komentáre k článku