Slúchadlá Sennheiser IE 900 posúvajú kvalitu zvuku do nebies

ZDROJ | Sennheiser

Audiofili majú sviatok, Sennheiser prináša novú generáciu in-ear slúchadiel so špičkovým zvukom. Nahrádzajú model Sennheiser IE 800, ktorý bol doteraz považovaný za etalón nekompromisného audia a snom nejedného milovníka hudby.

ZDROJ | Sennheiser

Slúchadlá Sennheiser IE 900 majú telo vysústružené z jedného kusu hliníka. Systém akustických komôr odkrýva všetky jemné nuansy a detaily ukryté v skladbách. Extra Wide Band (XWB) meniče majú 7 mm a poskytnú frekvenčný rozsah od 5 Hz do 48 kHz, čo sú naozaj nevídané hodnoty, jediným limitom sú uši poslucháča.

ZDROJ | Sennheiser

Meniče si Sennheiser vyrába priamo vo svojom sídle. Pred kompletizáciou sa kontrolujú a párujú s najlepšie ladiacim druhým kusom. Vďaka precíznosti pri výrobe a použitému ľahkému pružnému materiálu membrány vraj naozaj zvládnu prehrať každý počuteľný tón s nevídanou presnosťou.

Unikátne XWB meniče okrem toho dokážu, na rozdiel od systémov s niekoľkými membránami, ponúknuť vynikajúcu fázovú charakteristiku v celom frekvenčnom spektre. Novo vyvinutá membrána sa zároveň vyznačuje efektívnym vnútorným tlmením. Poslucháč tak vo výsledku dostane presne ohraničené tóny bez rušivého dozvuku.

ZDROJ | Sennheiser

Precízne sústružené hliníkové telo sa postará o odolnosť a dlhú životnosť. Nesklame ani dizajn, ktorý ukrýva tri akustické komory tvoriace unikátny T3CA systém. Spolu s akustickou špirálou slúži k potláčaniu parazitných rezonancií prekrývajúcich jemné odtiene vo vysokých frekvenciách.

Majitelia slúchadiel sa môžu tešiť na ich dlhú životnosť a komfort. V balení sa nachádzajú silikónové adaptéry, ich penové varianty a dva vymeniteľné káble. Jeden z nich má konštrukciu brániacu elektromagnetickému rušeniu, kábel vedený za uchom eliminuje tzv. mikrofónny efekt vznikajúci pri jeho trení o oblečenie.

ZDROJ | Sennheiser

Pozrite siAudiofili radujte sa, prichádzajú slúchadlá Sennheiser HD 820

Sennheiser IE 900 sa začnú predávať už v priebehu mája za doporučenú cenu 1 299 eur. Vzhľadom na to, čo tieto drobné slúchadlá dokážu to nie je vôbec premrštená cena. Samozrejme, treba rátať, že do takýchto klenotov musíte púšťať hudbu v naozaj špičkovom rozlíšení.

ZDROJ | Sennheiser

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku