Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test. Už štvrtýkrát po sebe

Aj v tomto roku 2016 realizovala nezávislá konzultačná spoločnosť P3 Communications certifikované merania mobilných sietí slovenských operátorov. Po januárových testoch, v ktorých dominoval Slovak Telekom tretí raz po sebe, spoločnosť P3 zopakovala testy v priebehu júna 2016.

Pozrite siTelekom a Ericsson predviedli LTE-A rýchlosťou 900 Mbit/s

Telekom P3 2016 1Slovak Telekom nadviazal na výkony z minulých troch testov a už po štvrtýkrát v rade získal prestížne ocenenie Best in Test. P3 Communications tentokrát použila aktualizovanú metodológiu i nový rámec testu.

Telekom P3 2016 3Do testu boli opäť zapojené všetky štyri slovenské siete a Slovak Telekom získal v teste celkovo 830 bodov, pričom ostatní traja operátori získali spolu 755, 578 a 526 bodov. Výsledok P3 testu potvrdil, že Slovak Telekom dosahuje silné hodnoty vo veľkých i malých mestách či na cestách počas testu.

Som veľmi rád, že naše siete dosahujú také vysoké skóre v najnovšom P3 Communications teste, ktorý nás porovnáva s najlepšími sieťami na svete. Sú to veľmi potešiteľné výsledky v našom pokračujúcom úsilí uvádzať tie najvyspelejšie siete pre slovenských zákazníkov i najlepšiu kvalitu pre hlasové a dátové služby.

Telekom LTE-A Cat16 4Každý výsledok testu berieme vážne a každý poznatok reflektujeme v ďalšom zlepšovaní siete. Tento test P3 Communications potvrdil, že Slovak Telekom má najlepšiu zákaznícku skúsenosť pri využívaní siete po celom Slovensku: vo veľkých i menších mestách, aj na cestách.

Chceme, aby naši zákazníci mali najlepšiu sieť na každom kroku,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Telekom P3 08-2016 Testing routePodľa meraní P3 Communications Slovak Telekom získal najvyššie skóre v oboch hlavných kategóriách: hlasové i dátové služby. V hlasových službách boli zaznamenané najlepšie výsledky vo veľkých i menších mestách. Na cestách Slovak Telekom trochu zaostal.

Telekom P3 08-2016 Total score
ZDROJ | P3 Communications

Naopak, v dátových službách ukázali merania najlepšie výsledky pre Slovak Telekom vo všetkých kategóriách, veľké i malé mestá, aj na cestách. Povedzme si ešte niečo o metodike testu P3 Communications.

Telekom P3 08-2016 Voice
ZDROJ | P3 Communications

Júnový test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zhrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako napríklad sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie videí. Tentokrát už iba v dátovo náročnejšej HD kvalite.

Telekom P3 08-2016 Data
ZDROJ | P3 Communications

Testy P3 Communications boli realizované v 2G, 3G a 4G sieťach štyroch našich operátorov. Výsledky testov spoločnosť P3 Communications  pravidelne zverejňuje na svojej stránke. Podrobné hodnotenia aj s certifikátom z júnových meraní si v PDF formáte môžete stiahnuť priamo z tohto odkazu.

ZdrojSlovak Telekom,P3 Communications

Komentáre k článku