Sklenený reproduktor Sony LSPX-S3 ohúri dizajnom a Hi-Res zvukom

ZDROJ | Sony

Najnovší reproduktor Sony LSPX-S3 prináša cenovo dostupnejšiu verziu unikátneho bezdrôtového systému so sklenenými meničmi. Zvuk sa v ňom šíri vertikálne všetkými smermi v 360°. Sony uvádza, že telo reproduktora má vďaka takémuto riešeniu oveľa väčšiu povrchovú plochu, než bežné reproduktory.

SPX-S3 je vybavený technológiou Advanced Vertical Drive Technology. Využíva tri akčné členy, ktoré sa diskrétne pripájajú na koniec organického skla. Sklenený výškový reproduktor vibruje a šíri zvuk do všetkých strán.

ZDROJ | Sony

Reproduktor má jasné a zreteľné výšky, pokrýva však široké frekvenčné pásmo s rovnomerným rozptylom hlasitosti.

Reproduktor z organického skla má tvar valca. Basový menič má 46 mm, dopĺňa ho pasívny žiarič. Režim Bass Boost pridáva ešte výraznejšie basy, ktoré dodávajú tomuto pomerne malému zariadeniu nadštandardné basy. Mimochodom, Sony LSPX-S3 má 1,1 kg a rozmery 289 x 94 mm.

Pozrite siSony má už druhý sklenený reproduktor s Hi-Res zvukom

Frekvenčná charakteristika je 20 až 20 000 Hz, LSPX-S3 podporuje stereofónny režim (po zakúpení druhého reproduktora) ako aj hands-free. Bluetooh 5.0 má vraj dosah až 30 metrov, podporuje kodeky SBC, AAC a LDAC. Posledne menovaný je mnohými považovaný za zlatý štandard pre kvalitný zvuk z Bluetooth.

Reproduktor ponúka slušnú výdrž, na jedno nabitie je to až 8 hodín. Nabíja sa cez USB-C port, čo je vítaná zmena oproti starším modelom, ktoré ste si nabili cez microUSB.

ZDROJ | Sony

Novinka nájde využitie aj teraz, počas letných večerov a príjemných nocí. Romantike dopomôže režim, ktorý imituje blikanie sviečky. Má až 32 úrovní jasu, môžete si ich upraviť posunutím prsta po dotykovom senzore. Z reproduktora si viete urobiť „farebnú hudbu“, keď zvolíte režim synchronizácie svetla s hudbou.

Pozrite siLegendárny Walkman dnes oslavuje. Viete koľko má rokov?

Sony týmto modelom dokazuje, že vo svete audia má i dnes svoje vyhradené miesto pod slnkom. Reproduktor LSPX-S3 bude k dispozícii na budúci mesiac za 349 dolárov. Cena je o 100 dolárov nižšia, ako má model LSPX-33.

ZdrojSony

Komentáre k článku