Skladací elektrický bicykel Fiido X ponúkne dojazd až 130 kilometrov!

ZDROJ | Fiido

Štýlový skladací elektrický bicykel Fiido D11 dostáva duchovného nástupcu. V podobnom dizajne ukrýva úplne nové technológie a zároveň prináša mnohé drobné vylepšenia vychádzajúce zo spätnej väzby od fanúšikov značky.

Príchod elektrických bicyklov so sebou priniesol späť do módy aj skladacie bicykle, ktoré sú v kombinácii s vlakmi, autobusmi alebo MHD ideálne najmä na dopravu v rámci poslednej míle. Novinka Fiido X sa ale nestratí ani na dlhších trasách.

ZDROJ | Fiido

Rozhodne najväčším ťahákom nového modelu je dojazd až 130 kilometrov, ktorý mala spoločnosť dosiahnuť najmä pridaním nového systému snímania krútiaceho momentu a odľahčeným rámom z horčíkovej zliatiny. Vďaka priebežnému dobíjaniu batérie počas jazdy samotným šliapaním do pedálov prakticky Fiido X možno ani nebudete musieť pripájať na nabíjačku.

ZDROJ | Fiido

Samotný rám pôsobí elegantnejšie, nenájdete na ňom už žiadne stopy po zvaroch a prakticky ani žiadnu kabeláž. Vylepšenia sa dočkal aj pánt, ktorý je po rozložení bicykla kompletne skrytý v jeho ráme. Elegantne má Fiido X vyriešené aj nastaviteľné sedadlo, v ktorom je ukrytá batéria a napájanie.

ZDROJ | Fiido

Pod sedadlom má bicykel umiestnený číselný zámok, ktorý zabraňuje krádeži batérie a bicykla. Zámok sa na jednej strane stará o bezpečnostné zopnutie brzdy po odstavení bicykla a na druhej o prepojenie bicykla s aplikáciou pre smartfóny, ktorá poslúži aj na ovládanie jeho ďalších funkcií.

ZDROJ | Fiido

Fiido X zamieri do predaja už budúci mesiac s cenou 1 999 dolárov. Do tej doby si ho ale môžete predobjednať s 50 % zľavou prostredníctvom crowdfundingového portálu Indiegogo. Kampaň s predobjednávkami by mala byť spustená v najbližších dňoch.

ZdrojIndiegogo,Fiido

Komentáre k článku