Sirin Labs Finney – prvý smartfón s integrovaným systémom blockchain

ZDROJ | Sirin Labs

Firma Sirin Labs sa rozhodla vyvinúť najbezpečnejší smartfón na svete, ktorý bude fungovať na decentralizovanej platforme blockchain. Nesie pomenovanie Sirin Labs Finney.

https://vimeo.com/232302199

Finney bude prvý open source blockchain smartfón. K dispozícii tiež bude Finney all-in-one počítač. Súčasná generácia zariadení sa zameriava na nové funkcie a marketingové ťahy, no zabúda na bezpečnosť, ktorá je ohrozená v oveľa väčšej miere ako v minulosti.

Finney sľubuje kyber-zabezpečenie na najvyššej úrovni, o ktoré sa postará blockchain. Celý systém bude bežať na ich vlastnom systéme Shield OS, ktorý bude podporovať blockchain aplikácie, ako napríklad krypto-peňaženky, bezpečnostné transakcie a podporu pre SRN tokeny. SRN je kryptomena, ktorá bude využívaná práve v sieti smartfónu Finney.

Systém tiež bude fungovať na IOTA Tangle technológii a tiež na bezpečnostnom ekosystéme, ktorý vyvinuli priamo v Sirin Labs.

ZDROJ | Sirin Labs

Pozrite siUnchained Conference – ako sme sa v Hong Kongu stretli s blockchain elitou

Zabezpečený systém sa bude dať využiť napríklad pri ceste do zahraničia, kedy P2P data pripojenie umožní bezpečné a rýchle posielanie správ.

Kým bude Finney v pasívnom režime, môžete ho využívať na tzv. ťaženie kryptomien cez bezpečnú sieť. Zaujímavo je vyriešená aj spotreba energie, ktorá sa vraj bude dať vymeniť s druhým používateľom.

Čo sa týka poplatkov za transakcie, Finney sľubuje že ponúka bezpoplatkový systém. Všetko bude samozrejme voľne dostupné ako open source.

ZDROJ | Sirin Labs

Pozrite siAko praská bublina Bitcoin a ako sa opäť nafukuje

Čo sa týka špecifikácií smartfónu, Finney ponúka 5,2″ QHD displej, 256 GB úložisko, 8 GB RAM, BlueTooth 5.0, 16 Mpx fotoaparát a 12 Mpx webkameru. Plánovaná cena je 999 dolárov.

Ak by ste radšej chceli Finney PC, dostanete 24″ 2K displej, 9 GB RAM a 256 GB úložisko. Nechýba biometrická bezpečnostná kontrola. Cena je 799 dolárov.

ZDROJ | Sirin Labs

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSirin Labs

Komentáre k článku