Samsung MicroLED TV si kúpite už začiatkom budúceho roku

ZDROJ | Samsung

Po dlhých mesiacoch čakania je tu. Samsung pripravuje do predaja MicroLED TV so 110″ uhlopriečkou a 4K rozlíšením. Ide o najväčšiu inováciu od roku 2013, keď boli predstavené QLED televízory.

Nový televízor od Samsungu má priniesť strhujúce audiovizuálne zážitky s množstvom smart funkcií. Bude mať nový procesor Micro AI, ktorý si bez problémov poradí s obsahom v 4K HDR rozlíšení.

ZDROJ | Samsung

Jeho štruktúra microLED využíva technológiu povrchovej montáže. Jednotlivé LED diódy sa nachádzajú priamo na jednej strane dosky s integrovanými obvodmi a panelom displeja. Sú vyrobené z anorganických materiálov, podľa Samsungu budú mať dlhú životnosť a odolnosť, až 100-tisíc hodín, resp. 10 rokov.

Technológia MicroLED nepoužíva podsvietenie, ani farebné filtre, ktoré majú bežné displeje. Produkuje svetlo z vlastných štruktúr pixelov. Vďaka tomu má obraz 100 % farebného gamutu DCI a Adobe RGB, zobrazí presné obrázky so širokým farebným gamutom nasnímané profi zrkadlovkami. Diváci tak dostanú realistické farby a jas vďaka 4K rozlíšeniu a 8 miliónom obrazových bodov.

Pozrite siBude technológia microLED pokoriteľom OLED?

MicroLED TV ponúkne neskutočný pomer obrazovky k telu: 99,99 %, čo eliminuje potrebu rámu televízora. Televízor je tiež mimoriadne tenký, čo uľahčí montáž na stenu.

ZDROJ | Samsung

Režim Multi View umožní rozdeliť obraz na štyri 55″ palcové obrazovky. Pri použití tejto funkcie môžu používatelia pripojiť viacero externých zariadení a sledovať tak napríklad správy, film, športový prenos a ďalšie služby/aplikácie naraz. Samozrejme, na svoje si prídu aj milovníci hier.

ZDROJ | Samsung

Novinka bude vybavená 5.1-kanálovým zvukom, ktorý nebude potrebovať externé reproduktory. Technológia Object Tracking Sound Pro dokáže spájať zvuk so zdrojom na obrazovke, diváci tak budú mať pocit, že dialóg skutočne vychádza od konkrétneho herca, alebo iného zdroju zvuku.

Samsung MicroLED TV príde do predaja v prvom štvrťroku 2021. Na ďalšie informácie, vrátane ceny, si musíme zrejme počkať až do januára, keď sa bude konať veľtrh CES 2021.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku