Samsung Galaxy Tab S6 Lite láka na S Pen a puzdro v predobjednávke

ZDROJ | Samsung

Samsung dnes predstavil nový tablet. Modelom Samsung Galaxy Tab S6 Lite chce zaujať tých, ktorí využijú pero S Pen a poteší ich dostupnejšia cena. Novinka totiž začína už na 379 eur, navyše v predobjednávke aj s praktickým darčekom.

Samsung nám počas online tlačovej konferencie ukázal svoj nový tablet. Ešte skôr, ako sme sa dozvedeli, čím chce zaujať, nám Tomáš Balík, riaditeľ divízie mobilných zariadení Samsung Electronics Czech and Slovak prezradil, koľko sa v roku 2019 predalo smartfónov. Tipli by ste si, že Samsung u nás predal 1,4 milióna mobilných telefónov, teda spoločne v Čechách a na Slovensku? Podiel je cca. 900 tis. v ČR a 500 tis. v SR. V roku 2019 sa na Slovensku najlepšie predávali smartfóny Samsung Galaxy S10, S10+ a samozrejme modely série A.

Pozrite siSamsung Galaxy S10 a Galaxy Note10 dostanú nádielku funkcií zo série Galaxy S20

Záujem je však stále aj o tablety, a práve preto prichádza silné eso v podobne nového Galaxy Tab S6 Lite. Ide o nového zástupcu tabletov strednej triedy. Už na prvý pohľad upúta tenkým telom a veľkým 10,4 palcovým displejom s rozlíšením WUXGA+ (2000×1200). Rámček okolo displeja je pritom tiež veľmi tenký, a to 9 mm.

Ak by ste si novinku poťažkali, zistili by ste, že jej hmotnosť je okolo dvojnásobku najvybavenejších smartfónov. Vo Wi-Fi verzii váži novinka 465 gramov, LTE modelu a verzia pridá 2 gramy naviac. Hrúbka tela je 7 milimetrov.

O fotoaparátoch to nebude, mali by vám postačiť 8 Mpx zadný a 5 Mpx predný. Tablet by mal byť však poriadne svižný, osemjadrový procesor Exynos 9611 so 4 GB RAM poháňa Android 10 s rozhraním One UI 2 od Samsungu optimalizované na väčší displej tabletu. Výhodou je, že interná 64 GB pamäť sa dá rozšíriť pamäťovými kartami microSD a to až do 1 TB. Batéria by mala vydržať 13 hodín prehrávania videí.

I keď sa do tela zmestil okrem USB-C konektora aj 3,5 mm audio konektor, nezostalo miesto na pero S Pen, ktoré je súčasťou predajného balenia. Ak rozmýšľate, prečo ho Samsung vie „vopchať“ do tela Note zariadení, a tu nie, odpoveď je jednoduchá. Predpokladá sa, že pri tablete budete pero používať častejšia a tak by ste mali mať pocit, akoby ste pracovali s klasickým perom. S Pen je preto väčšie a k telu tabletu sa pripne magneticky. Hmotnosť S Pen je 7,03 gramu.

Ak si kúpite puzdro Book Cover, to obsahuje na S Pen aj špeciálny priestor. Puzdro však výjde na 69,90 eur. K dispozícii bude aj puzdro s klávesnicou, jeho cena by mala byť 99,90 eur. Výhodou však je, že samotné pero nie je nutné nabíjať. Má tenký hrot (len 0,7 mm) a 4 096 úrovní tlaku. K dispozícii je aj aplikácia PenUp, s ktorou využijete pero najmä na kreslenie. Okrem nej ho využijete napríklad aj v aplikácii Samsung Notes, kde viete aj previesť rukou písaný text.

Pozrite siSamsung Galaxy Tab S6 – duálny foťák a stylus z Note

Samozrejmosťou je vyrezávanie obrázkov či kopírovanie alebo preklad textu. S Pen však nedisponuje možnosťou diaľkového ovládania, podobne ako pri modeloch Note10 či dvojnásobne drahšom tablete Samsung Galaxy Tab S6. Mimochodom, ak by ste ho stratili, tak nové vás výjde na 49,90 eur.

Súčasťou tabletu je aj prostredie Samsung Kids. Môžete tu nastaviť viacero profilov pre deti, pričom pre každý profil povolíte aplikácie, ktoré môže dieťa používať. Je to vhodné ak chcete určiť iné prostredie a aplikácie pre menšie a väčšie deti. Vy tak máte plnú kontrolu nad tým, čo deti používajú a dokonca viete nastaviť aj čas, ako dlho majú deti prístup do Samsung Kids.

Za zmienku stojí aj priestorový zvuk Dolby Atmos 3D od AKG. Dokonca s tabletom získate prístup na YouTube Premium na 4 mesiace.

Pozrite siSamsung Galaxy S20 Ultra 5G – klinec do rakvy pre digitálny foťák

Novinka sa na náš trh dostane od 15. mája 2020. Predobjednať si však Samsung Galaxy Tab S6 Lite môžete už od 1. mája 2020, pričom ako bonus naviac získate spomínané puzdro Book Cover v cene 69,90 eur. Za Wi-Fi verziu zaplatíte 379 eur a za LTE verziu 439 eur. Novinku si budete môcť kúpiť len cez samsung.sk a to v šedej farbe (Oxford Gray). Nám sa páči aj modrá verzia tabletu (viď. foto nižšie), jej príchod na Slovensko je však otázny.

Pozrite si aj kompletné parametre novinky.

Komentáre k článku