Samsung chce pomáhať v domácnosti už aj s mopovaním a umývaním okien

ZDROJ | Samsung

Samsung predstavil svoj prvý robot mopovač. Doteraz jediným veľkým výrobcom s mopovačmi bol iRobot (ak nepočítame pokusy integrovať mopovač do robotického vysávača iných značiek), Samsung chce ale ukázať ako to ide inak. S mopovačom totiž umyjete aj zvislé povrchy, ručne.

ZDROJ | Samsung

Samsung VR20T6001MW/GE Jetbot Mop série VR6000, inak povedané Samsung Jetbot Mop VR6000 je prvotinou od Samsungu čo sa týka robotických mopovačov.

ZDROJ | Samsung

Podľa Samsungu je novinka vhodná na čistenie najrôznejších tvrdých povrchov (laminát, linoleum, parkety, hladké povrchy, dlažba a i.). Na umývanie využíva vlastnú technológiu Dual Spin. Ide o dve rotujúce panely, ktoré zároveň robotom aj pohybujú po miestnosti. Toto riešenie je určite lepšie, ako roboty s kolieskami, pretože tie nechávajú na čerstvo umytej podlahe odtlačky.

ZDROJ | Samsung

Plusom je aj presah podložiek, takže robot sa vie dostať aj k okrajom stien či nábytku. Nevýhodou je, že rohy nevyčistí vôbec, kruh sa do rohu nedostane za žiadnych okolností.

V balení má Jetbot Mop dva druhy podložiek – z mikrovlákna a z tkaniny Mother Yarn, ktorá je extrémne hustá. V oboch prípadoch je možné podložky pripevniť na nadstavce s možnosťou pridania 50 ml čistiacej tekutiny, resp. vody. Hlučnosť robota výrobca udáva na 63 dBA, čo je zhruba úroveň rozhovoru medzi ľudmi.

ZDROJ | Samsung

Jetbot Mop má zvládnuť 100 minút upratovania, a to vďaka 2 150 mAh batérii. Počas jedného 100-minútového cyklu ale musíte 50 ml nádobky na vodu doplniť minimálne raz. Robot nemá nabíjaciu stanicu, takže po dokončení, alebo vybití ho je nutné z podlahy vziať a ďať nabiť. Batéria sa nabíja 2,5 hodiny.

ZDROJ | Samsung

Jetbot Mop má priestorovú gyroskopickú a IrDA navigáciu Smart Sensing a disponuje 8 módmi umývania, až sa človek pýta na čo. Režim Auto je jasný, no v ňom nefunguje samostatný režim Edge, ktorý umýva popri stene? Iný režim je Focus, ktorý umýva v špirále zjave iba určité miesto.

ZDROJ | Samsung

Ďalší režim je Intensive zjavne pre čistenie výrazne zanesených plôch. Na čo je ale dobrý režim Patter, v ktorom robot chodí do 8-čky netušíme. Rovnako je zvláštny aj režim Step pre akési krokové umývanie. Režim 50 min by mal byť akýsi rýchlejší režim. Nakoniec je režim Manual, v ktorom robota ovládate cez diaľkový ovládač.

ZDROJ | Samsung

Manuálne umývanie v režime Handy Mode je vraj ideálne na umývanie zvislých plôch, resp. takých, kde sa robot nedostal v automatických režimoch. Zabudnite ale, že pri čistení sa budete usmievať ako slečna na fotke. Samsung Jetbot Mop má hmotnosť až 1,7 kg a rozmery 327 x 165 x 136 mm! Umývanie zvislých plôch tak vôbec nebude jednoduché, ako sa z obrázkov môže zdať. Veď skúste si zobrať veľkú fľašu minerálky a udržte ju pred sebou niekoľko minút…

ZDROJ | Samsung

Model Jetbot Mop série VR6000 bude v predaji koncom októbra s cenou . Odporúčaná maloobchodná cena je 299 Eur.

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku