Samočistenie, chladenie a meranie tepu ponúkajú športové slúchadlá od Philips

ZDROJ | Philips

Spoločnosť Philips predstavila ich športový rad slúchadiel pre rok 2020. Neduhy ako absentujúce ANC alebo MicroUSB chcú vynahradiť chladiacim gélom, meraním tepu či UV čistením.

Pri Philips ST720 sa nedá začať inak ako puzdrom. Výrobca si dal záležať na otváraní, koľajnička, po ktorej jazdí podstielka štuplov, sa má postarať o plynulý pohyb a zabrániť nekontrolovanému otváraniu a zatváraniu. LED kontrolky indikujú stav batérie, použitý je MicroUSB port. Ďalšie LED kontrolky vás upozorňujú na UV čistenie slúchadiel. To prebehne vždy, keď štuple vložíte do puzdra a trvá 20 sekúnd. Slúchadlá sa takto vyčistia na úrovní baktérii a odstránené budú aj väčšie nečistoty. Puzdro dokáže slúchadlá nabiť 2-krát, čím ich výdrž predĺži o 12 hodín. Plne nabité štuple vydržia hrať 6 hodín. Nechýba technológia rýchlo nabíjania, vďaka ktorej získate 1,5 hodiny hrania už po 15 minútach nabíjania.

ZDROJ | Philips

Samotné štuple majú odolnosť voči potu a stekajúcej vode IPX5. Pasívnu izoláciu okolitých ruchov majú štandardne zabezpečovať vymeniteľné násadky do uší, v balení sú tradične 3 veľkosti. ANC výrobca nespomína. Aktivitu slúchadiel signalizuje kruhové LED svietenie, ak sa párujú svieti na modro. Philips ST702 komunikujú pomocou Bluetooth 5.0, vybavené sú automatickou detekciou okolitých zariadení pre čo najrýchlejšie spárovanie a ovládajú sa dotykom chrbátiku slúchadiel. Štuple sú vybavené 6 mm neodymovymi akustickými meničmi.

ZDROJ | Philips

Model SN503 od Philips si dal za úlohu oslobodiť vás od rôznych meračov tepovej frekvencie. Slúchadlá sú vybavené jedným z najmenších senzorov tohto druhu na svete. Ten dokáže komunikovať s mnohými bežne používaným zdravotnými a športovými aplikáciami od Apple Health Kit, cez Google Fit, Runkeeper, Pola Beat, Runtastic, Codoo až po Endomondo. Slúchadlá vás vedia upozorniť, keď sa vaša tepová frekvencia zmení, bez toho aby ste museli pozerať na displej akéhokoľvek zariadenia. Meranie bolo testované až do rýchlostí 16 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Philips

Vychytávka si však vyžiadala svoji daň. Slúchadlá nie sú plne bezdrôtové, stále však so zdrojom hudby dokážu komunikovať cez Bluetooth. Zabudovaný je mikrofón na telefonovanie s potlačením ozveny, Philips využili tiež priestor a pripravili komfortné ovládanie. Všetky ďalšie charakteristiky sú v podstate totožné s modelom Philips ST702. Teda odolnosť IPX5, výdrž na jedno nabitie 6 hodín, rýchlo nabíjanie, vďaka ktorému po 15 minútach nabíjania môžete slúchadlá používať ďalšiu hodinu alebo aj 6 milimetrové neodymové akustické meniče.

ZDROJ | Philips

Novinky z kategórie športových slúchadiel Philips na rok 2020 uzatvárajú náušné SH402. A aj tento model ponúka špecifickú vlasnosť, ktorou chce športovcov zaujať. Mušle sú vybavené chladiacim gélom, ktorý dokáže znížiť teplotu o 3 až 5 stupňov Celzia. Týmto spôsobom sa má výrazne zvýšiť komfort najmä pri dlhých tréningoch. Výrobca sľubuje výdrž batérie na jedno nabitie 20 hodín, pomocou rýchlo nabíjania dostanete do slúchadiel po 10 minútach nabíjania energiu na ďalšie 2 hodiny hrania.

ZDROJ | Philips

Philips SH402 komunikuje so zdrojom hudby cez Bluetooth podporený inteligentným vyhľadávaním okolitých zariadení, čím sa urýchli párovanie. Odolnosť má certifikáciu IPX4, zabudovaný je mikrofón s technológiou potlačenia ozveny počas telefonovania a výrobca tiež pripomína dobré pasívne zvukoizolačné vlastnosti. ANC absentuje. V mušliach sú ukryté 40 milimetrové neodymové akustické meniče. Konštrukcia slúchadiel je navrhnutá tak, aby sa dali čo najkladnejšie zložiť. Povrchová úprav muší je odnímateľná pre komfortnejšie čistenie.

Všetky modely športových slúchadiel od Philips pre rok 2020 sú dostupné od januára 2020, oficiálne ceny však značka v tlačovej správe neuviedla.

 

ZdrojTP Vision

Komentáre k článku