S týmto Star Wars R2-Q5 droidom môžete pozerať aj filmy

ZDROJ | Sphero

Firma Sphere, ktorá nám pred dvomi rokmi priniesla Star Wars robota na hranie BB-8 je tu opäť s novým kúskom zo Star Wars univerza. Privítajte R2-Q5.

ZDROJ | Sphero

Droid Impéria sa dá ovládať pomocou vášho smartfónu cez Bluetooth rozhranie. Vďaka zabudovaným senzorom bude droid reagovať na vaše pohyby. Nechýbajú zabudované reproduktory, ktorými sa droid vyjadruje aj po zvukovej stránke.

O svetelné efekty sa starajú zabudované LED svetlá. Pre plnohodnotné využitie droidu je však potrebná inštalácia smartfón aplikácie Star Wars Droid App.

Zaujímavou funkciou sú holografické simulácie, ktoré fungujú práve cez spomínanú aplikáciu. V podstate sa jedná o VR aplikáciu, s ktorou môžete hrať spolu s robotom rôzne minihry.

ZDROJ | Sphero

Pozrite siČo nás čaká a čo neminie v novom Star Wars Battlefront II?

Ak vlastníte viacero modelov droidov od Sphero, môžete vidieť ako medzi sebou reagujú a komunikujú. K dispozícií sú modely R2-Q5, BB-8, BB-9E a samozrejme R2-D2. Práve model R2-Q5 je „temná verzia“ populárneho R2-D2.

ZDROJ | Sphero

Ak si s robotom pozriete jeden z dielov ságy Star Wars, podľa popisu by mal R2-Q5 vydávať rôzne zvuky a tiež reagovať na konkrétne scény filmu. Uvidíme, ako to bude vyzerať v skutočnosti.

Ak vás robot zaujal, kúpiť si ho môžete exkluzívne v americkom obchode s elektronikou Best Buy za cenu 200 dolárov, čo je samozrejme dosť veľa. Na druhej strane sa jedná o originálnu hračku s množstvom minihier a celkom podarenou umelou inteligenciou.

Objednávky by sa mali odosielať už od 5. novembra v limitovanom počte. Ak ste fanúšik Star Wars, už asi viete, čo budete chcieť pod stromček. 

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSphero

Komentáre k článku