S Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro si zavoláte aj bez smartfónu

ZDROJ | Huawei

Huawei dnes predstavil sériu zariadení bežiacich na HarmonyOS 2. Nový systém má uľahčiť spoluprácu medzi rôznymi zariadeniami od Huawei.

ZDROJ | Huawei

Nový OS má priniesť intuitívne ovládanie a pozitívnu skúsenosť aj pre používateľov, ktorí nepatria medzi technologických nadšencov. HarmonyOS spojí smartfóny, tablety, smarthodinky a ďalšie zariadenia do jedného ekosystému. Ten automaticky využíva a kombinuje možnosti jednotlivých zariadení na základe toho, čo používateľ aktuálne potrebuje. Zabezpečuje to nový typ prepojenia prostredníctvom integrácie hardvéru a tzv. service widgets.

Pozrite siHuawei Watch GT 2e – dvojtýždňová výdrž nielen pre športovcov

Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro sú úplne prvé hodinky, ktoré bežia na HarmonyOS. Majú zakrivený displej a puzdro z nehrdzavejúcej ocele, resp. z titánu v prípade Pro verzie.

Inteligentné hodinky dostali novú otočnú korunku, ktorá vie snímať rôzne úrovne tlaku a vďaka haptickej odozve sa tak veľmi ľahko a pohodlne ovládajú.

ZDROJ | Huawei

Na aktívnych používateľov čaká manažér fitness a zdravia so stovkou tréningových režimov vrátane 17 profesionálnych cvičebných režimov pre vonkajšie i vnútorné tréningy. Smarthodinky sú vybavené presnejším teplotným senzorom a vôbec po prvý raz podporujú monitorovanie telesnej teploty a údaje o pomere glukózy v krvi. Nechýba detekcia pádu a SOS funkcia.

Žijeme v dobe, kedy je všetko prepojené a inteligentné. Nikto z nás nemôže ostať imúnny voči svetu plnému inovatívnych technológií.

Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group

Huawei Watch 3

Hodinky majú 1,43″ AMOLED displej s maximálnou svietivosťou 1 000 nitov. Jemnosť zobrazenia je 326 ppi. Zadná strana hodiniek je z keramiky. Watch 3 sú vodeoodolné do 50 metrov. Huawei nespresnil aký čipset poháňa hodinky, vieme, že majú 2 GB RAM a 16 GB internú pamäť.

ZDROJ | Huawei

Výhodou novinky je, že sa dajú používať bez smartfónu, vďaka eSIM. Zvládnu teda nielen dátové pripojenie (4G), ale aj hlasové hovory.

Výdrž hodiniek na jedno nabitie sú 3 dni (so zapnutým 4G), v režime dlhej výdrže je to až 14 dní s tým, že si môžete nechať zapnuté dôležité funkcie, napr. monitorovanie SpO2, 14 cvičebných režimov, či telefonovanie cez Bluetooth. Smarthodinky majú priemer 46,2 mm a hrúbku 12,15 mm. Bez remienka majú 54 g.

Huawei Watch 3 Pro

ZDROJ | Huawei

Pro verzia má klasický vzhľad, od základnej verzie sa odlišuje najmä titánovým puzdrom, displejom chráneným zafírovým sklíčkom a väčou batériou, ktorá ponúkne až 5 dní bez potreby nabíjania. V úspornom režime je to až 21 dní.

ZDROJ | Huawei

Okrem toho má Pro model dvojpásmový GPS prijímač pre pásma 1 a 5, vďaka čomu ponúkne presnejšie a stabilnejšie načítanie polohy aj v husto obývaných lokalitách.

Huawei Watch 3 Pro majú 48 x 48,6 X 14 mm a hmotnosť 63 g.

ZDROJ | Huawei

Nové smarthodinky budú dostupné na Slovensku v priebehu pár dní, ceny spresníme neskôr. Okrem hodiniek budú k dispozícii remienky z rôznych materiálov a farieb.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku