S Freemap.sk bude behanie po úradoch hračka

ZDROJ | freemap.sk

Obľúbený mapový portál Freemap.sk pridal do svojich funkcií veľkú zmenu, ktorá vám naplánuje najefektívnejšiu trasu so všetkými zastávkami, ktoré musíte vybaviť.

www.freemap.sk je mapový portál slovenskej openstreetmapovej komunity. Jeho cieľom je popularizácia medzinárodného projektu www.OpenStreetMap.org, vytvárajúceho voľnú digitálnu mapu sveta.

ZDROJ | freemap.sk

Pozrite siPortál Mapka skončil, nahradil ho prepracovanejší ZBGIS

„Prinášame zmenu a veľkú inováciu vo vyhľadávaní trás. Popri bežnom vyhľadávaní už ponúkame aj vyhľadávanie, pri ktorom netreba zadávať poradie bodov“, vyjadril sa vývojár portálu Freemap Slovakia, Martin Ždila.

Na rozdiel od iných mapových programov, freemap.sk umožní najnovšie automatické naplánovanie cesty a vy sa tak nemusíte o nič starať, keďže program vám navrhne najrýchlejšiu trasu. Najlepšie na tom je, že portál vám vie navrhnúť trasu pri ceste autom, bicyklom či dokonca pešo. Postupne má tiež pribudnúť podpora pre bike sharing a MHD.

Stránka na konkrétnom príklade demonštruje, ako sa dá cesta skrátiť. Kým predtým trvala jedna trasa 46 minút, po optimalizácii a pridaní novej funkcie trvá len 32 minút.

ZDROJ | freemap.sk

Novú funkciu využijete najmä pri vybavovačkách po meste, kedy potrebujete napríklad obehať niekoľko úradov, prípadne skočiť do obchodu.

V rámci portálu freemap.sk si môžete naplánovať cestu nielen po Slovensku, ale aj do priľahlých miest ako Brno, Viedeň či Budapešť.

ZDROJ | freemap.sk

Pozrite siGoogle Mapy ponúknu navigáciu cez AR, vyskúšali sme ju v Bratislave

Napriek užitočnosti novej funkcie trpí stránka niekoľkými nedostatkami ako napríklad nemožnosť zadávať jednotlivé adresy do prehľadného zoznamu ako to majú napríklad Google Mapy. V rámci vyhľadávania môžete zadať iba štart a cieľ a keď chcete urobiť nejaké zastávky po ceste, musíte myšou kliknúť na konkrétne miesto na mape alebo vyhľadať adresu vo vyhľadávači na stránke a následne označiť miesto na mape, aby sa vám vytvoril ďalší bod.

Okrem ulíc by mapa mohla integrovať aj úradné budovy, prípadne firmy, na základe ktorých by sa dalo na mape vyhľadávať. Najväčším nedostatkom je absencia zohľadnenia dopravných obmedzení, ktoré ponúkajú konkurenčné mapové aplikácie. Napriek týmto drobným nedostatkom ide o perfektnú stránku, ktorá vám uľahčí deň, keď musíte postíhať veľa vecí a neviete si naplánovať, čo ísť vybaviť ako prvé.

ZdrojFreemap.sk Facebook

Komentáre k článku