Rivian mieri do Európy, v príprave má vraj aj menší mestský model

ZDROJ | Rivian

Americká automobilka Rivian oficiálne potvrdila zámer vstúpiť na európsky trh. Pred sebou má však ešte stále dodanie prvých kusov svojich elektromobilov americkým zákazníkom a jesenné spustenie dodávok v Kanade.

Malých automobiliek pribudlo s elektrifikáciou osobnej prepravy ako húb po daždi, no len máloktorá z nich vyzerá tak životaschopne, ako práve americký Rivian. Najnovšie to dokázal aj detailným predstavením interiéru jeho vozidiel, ktorým necháva niektoré konkurenčné značky ďaleko v spätných zrkadlách.

ZDROJ | Rivian

Rivian má šancu stať sa prvou automobilkou, ktorá ponúkne na americkom trhu plne elektrický pick-up. Stať sa tak malo už v priebehu júna, Rivian však na poslednú chvíľu odsunul dodanie prvých kusov elektromobilu R1T až na júl. Prvé dva júlové týždne budú už čoskoro za nami a automobilka zatiaľ o naplnení dodávok na americkom trhu mlčí.

Pozrite siPríde NIO do Európy a zmení pravidlá hry v nabíjaní elektromobilov?

Prekvapivo otvorená je ale napríklad v téme vstupu na európsky trh. V nedávnej mailovej odpovedi potenciálnemu európskemu zákazníkovi Rivian prezradil, že na európsky trh plánuje priniesť svoj elektrický pick-up R1T, ak oaj elektrické SUV R1S už „začiatkom roka 2022“.

ZDROJ | Rivian

Automobilku však ešte medzitým čaká dodanie objednávok kanadským zákazníkom, ktorí sa majú svojich elektromobilov dočkať v priebehu novembra tohto roka.

Rozbeh predajov na americkom a kanadskom trhu by automobilku vo vstupe na európsky trh príliš nemal spomaliť. Podľa neoficiálnych informácií totiž Rivian skúma možnosti spustenia výroby svojich elektromobilov priamo v Európe, konkrétne v Spojenom kráľovstve, Nemecku alebo v Maďarsku.

Pozrite siHacker ukázal, ako vidí Tesla priestor pomocou kamier a neurónovej siete

Okrem príchodu americky ladených modelov do Európy sa tiež hovorí o možnosti príchodu menšieho modelu určeného primárne pre Európu a Čínu. Tento krok by bol určite logický, SUV modely síce patria na európskom trhu medzi tie najpredávanejšie, no pick-upy sú u nás naopak skôr raritou.

ZdrojRivianOwnersForum

Komentáre k článku