Riide 2 – elektrický bicykel, ktorý si môžete aj prenajať

ZDROJ | Riide

So zaujímavým konceptom prišla firma Riide, ktorá uspela na začiatku na Kickstarteri. Elektrický bicykel od tejto firmy si nemusíte kupovať. Dá sa totiž prenajať.

Značka Riide sa za posledné roky etablovala na trhu a stala sa známou vďaka úspechu na Kickstarteri. Pokračovanie výroby v podobe Riide 2 ponúka množstvo nových výhod.

ZDROJ | Riide

Pozrite siHyperScorpion – elektrický bicykel v štýle mopedu

Bicykel Riide 2 ponúka slušný 750 W motor a maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu. Po dizajnovej stránke pôsobí bicykel veľmi jemne a minimalisticky. Poteší tiež integrované zadné a predné LED svetlo. Nechýbajú hydraulické brzdy.

Batéria, ktorá je umiestnená v ráme, by mala zabezpečiť dojazd 130 kilometrov na jedno nabitie. Výhodou je pripojenie bicykla cez 4G na aplikáciu, ktorá sleduje jeho polohu a stav batérie. Bicykel je tak plne integrovaný so systémami GPS a Bluetooth. Riide 2 je tak navyše chránený pred krádežou.

Čo sa týka hmotnosti, Riide 2 má klasickú hmotnosť ako takmer každý elektrický bicykel 23,5 kilogramov. Zaujímavosťou je absencia prevodovky podobne ako to majú vyriešené mestské bicykle. Vďaka Gates pásovému systému sa tak nemusíte trápiť s padnutou reťazou. Takýto systém však nemusí potešiť cyklistov, ktorí jazdia po zhoršenom teréne či prekonávajú vo svojom meste prevýšenia.

ZDROJ | Riide

Pozrite siDelfast Prime 2.0 – elektrický bicykel s dojazdom takmer 400 kilometrov

Bicykel si môžete kúpiť za cenu 2 799 dolárov. K dispozícii je tiež možnosť mesačnej splátky alebo nájmu 99 dolárov. Pri takejto forme je však nutné platiť minimálne 6 mesiacov, následne môžete prenájom kedykoľvek zrušiť. Po 2,5 rokoch splátok je bicykel automaticky váš. Za bicykel kúpený takouto formou splátok tak preplatíte približne 200 dolárov. Výhodou bicykla Riide 2 je predĺžená 2,5-ročná záruka, ktorú väčšina z konkurenčných elektrických bicyklov neponúka.

ZdrojRiide

Komentáre k článku