Testovali sme nové príslušenstvo pre Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Samsung s novinkami Galaxy S7 a S7 edge predstavil aj zaujímavé príslušenstvo, ktoré neslúži len na ochranu smartfónov, ale ponúkne aj nové funkcie. Vybrané novinky sme otestovali. Žiaľ ochranný kryt s klávesnicou sa nám vyskúšať nepodarilo.

LED View Cover

Flipové puzdro s LED diódami a s vnútorným vreckom som dlhodobo používal už pri smartfóne Samsung Galaxy Note 4. Obľúbil som si ho, pretože dobre chráni smartfón spredu i zozadu a navyše vás dokáže informovať o dôležitých udalostiach.

Samsung LED View Cover 15

Tentokrát som puzdro LED View Cover testoval so Samsungom Galaxy S7. Keďže nové S7 smartfóny nemajú vymeniteľné zadné kryty, zadná časť puzdra je uchytená pomocou plastových bočníc, ktoré obopínajú najmä rohy smartfónu.

RECENZIASamsung Galaxy S7 edge – takto má vyzerať Android smartfón

V porovnaní s flipovým puzdom z Note 4 pôsobí toto riešenie mohutnejšie. Navyše plast je náchylnejší na poškodenie aj pri jemnejších pádoch smartfónu.

Samsung LED View Cover 18

Puzdro si obľúbite kvôli efektnému času, ktorý zobrazujú LED diódy v prednej časti. Výhodou je aj informácia o prichádzajúcom hovore s možnosťou jeho prijatia potiahnutím prsta cez puzdro a nechýbajú notifikácie pri prijatých správach.

Nemusíte puzdro vôbec odklopiť, aby ste vedeli, čo sa práve deje. Naopak počas práce so smartfónom vám flipové puzdro nemusí vyhovovať. Najviac prekáža pri fotografovaní. Jednoducho ak chcete použiť hlavný fotoaparát, nemôžete mať flipovú časť vzadu.

Samsung LED View Cover 17

Materiál vyzerá, že vydrží dlhšie, škoda len plastových častí, ktoré sa môžu poškodiť skôr. Osobne som ocenil aj priestor na platobnú kartu. V podstate keď máte so sebou smartfón a vloženú kartu v puzdre, nepotrebujete peňaženku.

Škoda len, že NFC reaguje aj na platobnú kartu pri odklopení flipovej časti. Ak vás otravuje neustála informácia o spojení s platobnou kartou, musíte si NFC vypnúť. Cena puzdra nepoteší, 69,90 € je vysoká suma.

Samsung LED View Cover 21

Clear View Cover

Veľmi podobné flipové puzdro, resp. flipový kryt ako LED View Cover je aj novinka Clear View Cover. Na prvý pohľad v ňom smartfón pôsobí modernejšie, vyskúšal som si ho s atraktívnejšou verziou S7 edge.

Je to však otázka osobných preferencií, ak sa vám plast nepáči, určite si vyberte práve vyššie testovaný model LED View Cover.

Samsung Clear View 13

Clear View Cover ochráni len rohy vášho smartfónu a jeho prednú či zadnú časť. Počas testovania som nechtiac absolvoval dva vážnejšie pády smartfónu a musím sa priznať, že puzdro som v dvoch rohoch rozbil.

Avšak nechcem si predstaviť, čo by sa stalo, ak by som práve na smartfóne puzdro nemal. Pravdepodobne by si to odniesol minimálne kovový rám, v horšom prípade aj zakrivené sklo prednej alebo zadnej časti novinky. Svoju časť ochrannej funkcie si tak plní dokonale.

Samsung Clear View 18

Výhodou flipového krytu Clear View Cover je práve predná priehľadná plastová časť, ktorá dokáže reagovať aj na dotyk. Smartfón mimochodom prispôsobí obsah displeja zavretému krytu a zobrazí len najpodstatnejšie informácie ako čas či jednotlivé udalosti.

Vy však cez kryt môžete prijať prichádzajúci hovor a dokonca ovládať aj prehrávač hudby. Tento flipový kryt vás vyjde na 59,90 €. Ak ste modernejší typ používateľa, bude sa vám hodiť viac. Platobnú kartu však do puzdra nevložíte.

Samsung Clear View 12

Lens Cover

Samsung tento rok priniesol aj zaujímavú novinku, kde vďaka špeciálnemu krytu umožní vylepšiť možnosti fotoaparátu s vymeniteľnými objektívmi. Funguje to jednoducho, smartfón obyčajne obalíte do krytu a naskrutkujete jeden z objektívov.

Kvalitu spracovania krytu musím pochváliť, keďže ide o kožený kryt. Smartfón S7 edge, s ktorým som Lens Cover testoval, sa vďaka krytu dokonca lepšie drží v rukách. Pády navyše nespôsobia poškodenie krytu.

Samsung Lens Cover 20

Na výber máte dva objektívy. Širokouhlý zabezpečí väčší uhol záberu. Fotografie sú tak atraktívnejšie, vidieť na nich väčšiu časť scény. Určite si pozrite porovnanie záberu bez objektívu a s objektívom na záberoch nižšie. Ak máte záujem tvoriť práve takéto snímky, objektív oceníte.

Samsung Lens Cover 13

Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_3
Originál
Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_1
Použitie Lens Cover objektívu
Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_6
Originál
Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_4
Použitie Lens Cover objektívu

Druhý objektív naopak približuje. V podstate máte k dispozícii teleobjektív, s ktorým vytvoríte pôsobivé makro fotografie. Opäť si môžete porovnať záber bez objektívu a s objektívom nižšie.

Samsung Lens Cover 15

Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_3
Originál
Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_2
Použitie Lens Cover objektívu
Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_6
Originál
Lens_cover_foto_Samsung_S7_edge_5
Použitie Lens Cover objektívu

Oba objektívy sú dodávané v špeciálnych puzdrach. Kvalita spracovania objektívov je na vysokej úrovni, kovové telo obsahuje skutočne dobré sklá. Navyše aj systém uchytenia objektívov na kryt je praktický a dobre zvládnutý.

Osobne však v tomto príslušenstve veľký význam nevidím. Viac by ma upútal pripojiteľný objektív s voliteľným optickým zoomom, resp. ešte kvalitnejšou optikou. Navyše cena Lens Cover – 149,90 € spôsobí, že si ju bude môcť dovoliť len veľmi málo používateľov.

Samsung Lens Cover 12

Bezdrôtová nabíjačka

K novým modelom S7 a S7 edge si môžete za 69,90 € kúpiť aj novú bezdrôtovú nabíjačku. Oba totiž podporujú opäť aj bezdrôtové nabíjanie, čo je dobrá správa.

Čo je integrované, to reálne aj využijete. Riešenia s prídavnými krytmi s možnosťou bezdrôtového nabíjania sú už skutočne prežitkom.

Samsung Wireless Charger 2

Rozdiel oproti pôvodnej generácii bezdrôtovej nabíjačky zaregistrujete ihneď. Novinka má totiž aj funkciu stojana. Nie je to už len „placka“ položená na stole, ale moderný stojan, na ktorý stačí položiť smartfón a ten sa začne bezdrôtovo nabíjať. Veľmi praktické, nemusíte si tak vykrútiť krk, aby ste videli na displej smartfónu, ak sa niečo deje.

Samsung Wireless Charger 6

Výhodou je aj podpora rýchleho nabíjania. Za hodinu nabíjania získate 30% batérie, doplna váš smartfón nabijete (zo stavu na úrovni 10%) za tri hodiny. A to i napriek tomu, že pri pripojení smartfónu systém odhadne čas do úplného nabitia len na 2 hodiny aj 15 minút.

To pritom píšem o väčšej 3 600 mAh batérii smartfónu Samsung Galaxy S7 edge, s ktorým som novú bezdrôtovú nabíjačku testoval. Ak vám nebude prekážať cena 69,90 €, rozhodne toto príslušenstvo odporúčam.

Samsung Wireless Charger 5

Externá batéria Back Pack

Zaujímavým príslušenstvom je aj nová bezdrôtová externá batéria Back Pack s kapacitou 3 400 mAh, ktorú stačí nasadiť na zadnú časť smartfónu ako bežný kryt. Na túto novinku som bol veľmi zvedavý.

Očakával som, že keď ju pripojím k smartfónu, bude to poriadny kus zariadenia, ale i tak ma reálna hmotnosť smartfónu s batériou a mohutnosť prekvapila.

Samsung Backpack 22

Praktické je, že batéria je v podstate zadným krytom, ktorý sa k smartfónu pripojí bezdrôtovo. Smartfón, v mojom prípade model S7, sa tak rozhodne počas nabíjania lepšie používa, ako s akoukoľvek inou externou batériu pripojenou prostredníctvom microUSB konektora. Za toto má príslušenstvo u mňa veľké plus.

Samsung Backpack 19

Výhodou je i to, že Back Pack neprekryje microUSB konektor smartfónu, a tak môžete kľudne naraz zo siete nabíjať smartfón aj s nasadenou externou batériou. Batéria má tlačidlo, ktorým ju zapnete a vďaka štvorici LED diód vidíte stav nabitia batérie.

Nemilým prekvapením bolo, že s plne nabitou batériou som nedokázal S7-čku nabiť doplna. Pritom batéria má kapacitu 3 400 mAh a smartfón menšiu 3 000 mAh batériu. Navyše nefunguje rýchle nabíjanie, škoda.

Samsung Backpack 17

Pre vašu predstavu, S7-čku s 13% batériou by ste mali nabiť doplna za 3 hodiny aj 34 minút. Po 2,5-hodine nabíjania som mal však hodnotu 63%, čo je prírastok iba 50%.

Smartfón som pritom počas nabíjania nepoužíval. Ako som už písal, externá batéria sa vypne skôr, ako smartfón nabije doplna.

Samsung Backpack 20

Externú batériu Back Pack považujem za praktické príslušenstvo, oceňujem najmä jednoduchosť použitia vďaka bezdrôtovej technológii. Za cenu 89,90 € však mohla byť kapacita Back Pack vyššia, minimálne by som očakával jedno úplne nabitie smartfónu z vybitého stavu.

Samsung Backpack 16

Komentáre k článku