Samsung Gear Fit2 – poriadne vylepšený fitness náramok

Nová generácia náramku chce zaujať vstavanou podporou GPS a sledovaním väčšieho množstva aktivít. Podarilo sa?

Naše hodnotenie

80%
0 100

Výhody

  • GPS a snímač srdcového tepu
  • množstvo sledovaných aktivít
  • podpora IP68

Nevýhody

  • nabíjanie iba cez kolísku
  • nutné párovanie s aplikáciou

Jednou vetou

Pre rekreačných športovcov je náramok Gear Fit2 zaujímavým spoločníkom najmä vďaka množstvu sledovaných aktivít a vstavanému GPS.

Samsung po dvoch rokoch vylepšil náramok Gear Fit. Druhá generácia vychádza z osvedčeného dizajnu, ale zmien je viac, ako by ste čakali.

Pozrite siSamsung GALAXY S5 + Gear Fit

Už na prvý pohľad vyzerá Gear Fit2 hodnotnejšie, a to i napriek tomu, že zakrivený úzky displej nelemuje strieborný rámik. Práve ten sa na pôvodnej generácii rýchlo ošúchal, čo nevyzeralo dobre.

samsung_gear_fit_2_10

Tentokrát Samsung osadil dokonca menší, ale širší 1,5-palcový Super AMOLED displej s vyšším rozlíšením 432 x 216 bodov. Pri bežnom používaní oceníte najmä jeho vynikajúcu viditeľnosť aj na priamom slnku.

samsung_gear_fit_2_13
Nové je aj upínanie remienkov k telu s displejom, ktoré využíva princíp z hodiniek Gear S2. Samotné zapínanie remienka však nie je vyriešené vhodne. Síce oproti pôvodnej generácii pribudol na remienku otvor pre vloženie druhej časti, i tak sa mi remienok niekedy rozopol. A stalo sa to aj vo veľmi nevhodnej chvíli.

Keď som v bratislavskej ZOO ukazoval synovi medveďa, náramok Gear Fit2 zavadil o kovovú konštrukciu výbehu a spadol priamo do medvedieho bazéna. Našťastie na druhý deň bolo plánované vypustenie bazéna, a tak som v praxi otestoval, že Samsung to s deklarovanou IP68-čkou naozaj myslí vážne.

Náramok by totiž mal vydržať 30 minút v hĺbke 1,5 metra. Tieto vydržali v hĺbke viac ako dva metre takmer 20 hodín! A fungujú bezchybne ďalej.

samsung_gear_fit_2_14
Menu je kompletne prekopané a operačným systémom je Tizen. Ikony sú identické s Gear S2, ovládaniu cez displej pomáhajú aj dve funkčné tlačidlá na pravej strane. Hlavnú obrazovku si môžete taktiež prispôsobiť, vľavo máte notifikácie a vpravo obrazovky funkcií, ktoré si vyberiete.

samsung_gear_fit_2_25

Pri notifikáciách správ si ich síce prečítate, ale neodpoviete na ne. Ak vám niekto telefonuje, náramkom len hovor zodvihnete alebo ukončíte, no hovor sa smeruje do smartfónu. Náramok samozrejme spárujete s aplikáciou Gear a údaje sú prepojené s S Health.

samsung_gear_fit_2_29

Grafika zobrazovaných údajov v náramku je veľmi pekná. Oceňujem veľké čísla najdôležitejších údajov. Napríklad pri obrazovke zobrazujúcej spálené kalórie vidíte pekne veľkým číslom počet kcal. Po rozkliknutí vidíte na časovej osi vaše aktivity a ich intenzitu. Je to prehľadné a môžete si pozrieť aj viac dní spätne.

samsung_gear_fit_2_16

Zaujímavé je množstvo aktivít, ktoré môžete sledovať. Okrem Behu, Chôdze,Turistiky a Cyklistiky môžete sledovať aj Stepper, Cyklotrenažér, Eliptický trenažér, bežiaci pás, Výpady, Skracovačky, Drepy, Pilates, Joga a Veslov. Trenažér. Dokonca náramok dokáže rozpoznať aktivitu automaticky.

samsung_gear_fit_2_32

Môžete si nastaviť aj sprievodné intervaly a samozrejme cieľ. Novinkou je GPS, ktoré je veľmi presné. Nechýba ani snímač srdcového tepu.

samsung_gear_fit_2_20

Gear Fit2 vydržia určite dva až tri dni. Dokonca nechýba úsporný režim, t.j. režim Šetrenia energie, ktorý zmení displej na čiernobiely, vypne Wi-Fi a iné funkcie.

samsung_gear_fit_2_46

Náramok nabíjate cez kolísku, ku ktorej sa pripne magneticky. Osobne by som uvítal konektor priamo na náramku, nemuseli by ste myslieť na nosenie kolísky napríklad na služobné cesty či dovolenku. Bola by škoda mať náramok v šuplíku bez možnosti nabitia.

samsung_gear_fit_2_38

Ak radi rekreačne športujete, náramok Gear Fit2 môže byť zaujímavým spoločníkom. Aktivity zaznamenáva dobre, poteší GPS a dokonca je k dispozícii prehrávač hudby či prepojenie so smartfónom.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku