Philips Fidelio B1 – masívny zvuk ukrytý v kompaktnom tele

Na pracovný stôl mi najnovšie pristála masívna krabica od Philipsu. Vyzerá, že ukrýva veľký televízor a nie kompaktný soundbar. Po rozbalení som zistil prečo.

Naše hodnotenie

94%
0 100

Výhody

  • Perfektný zvuk
  • Elegantný dizajn

Nevýhody

  • Nekompaktné rozmery subwooferu
  • Slabé reakcie ovládača

Jednou vetou

Philips Fidelio B1 v sebe ukrýva perfektný zvuk a kvalitné basy, to všetko za prijateľnú cenu a v relatívne malých rozmeroch.

Po otvorení veľkej krabice od Philips Fidelio B1 vo vnútri nájdete okrem malého soundbaru aj obrovský subwoofer z čierneho dreveného masívu. Okrem hlavných dvoch komponentov v krabici nájdete aj podstavec pre subwoofer, diaľkové ovládanie a potrebnú kabeláž.

Pred kúpou si premyslite, či máte dostatok miesta na subwoofer, keďže je skutočne obrovský a sám som mal problém ho umiestniť tak, aby nezavadzal.

Okrem horizontálneho umiestnenia si ho môžete umiestniť aj vertikálne a to za pomoci dodávaného podstavca. Samotné umiestnenie už záleží potom na vás. Pre čo najlepšie podanie zvuku je ideálne subwoofer umiestniť pod stolík, na ktorom sa nachádza soundbar.

Samotné prepojenie prebehlo hladko. Dva adaptéry, pre soundbar a pre subwoofer, v balení nájdete, no HDMI pre prepojenie s TV či s konzolou by ste v krabici hľadali márne, čo je určite škoda.

Taktiež je nevýhoda, že do Soundbaru si viete pripojiť iba dve zariadenia, takže väčšinou iba TV a set top box. Keby mal ešte aspoň o jeden HDMI port navyše, môžete ho využívať takmer ako receiver.

Pozrite siB&O BeoSound Shape – modulárne reproduktory pre akúkoľvek miestnosť

Po pripojení a zapnutí na vás zasvieti čas na malom displeji, ktorý je šikovne ukrytý za membránou. Ovládanie funguje cez malý priložený ovládač, ktorý však počas môjho testovania veľmi zle reagoval.

Poďme k tomu hlavnému a to audio zážitok. Zvuk soundbaru Philips Fidelio B1 vás nielenže posadí do sedačky, ale aj poriadne prekvapí. Napriek tomu, že mám doma kvalitnú priestorovú hi-fi zostavu, Philips Fidelio B1 je zážitok, aký sa len tak nepočuje.

Kvalitné hlučné podanie zvuku, relatívne uveriteľný priestorový zážitok a kvalitné dunivé basy. To všetko uzatvára jednoduché ovládanie a zapojenie, ktoré zvládne aj malé dieťa.

Pozrite siCES 2015 | Philips Fidelio B5 – 4.1-kanálový systém pre minimalistov

Soundbar disponuje aj Bluetooth pripojením, ktoré určite oceníte, keďže si môžete bez potreby zapínať TV jednoducho pripojiť váš telefón/tablet či počítač a počúvať tak hudbu. Nechýba ani možnosť vložiť klasické USB, takže možnosti počúvania sú relatívne bohaté.

Nemohol som si ale nevšimnúť, že samotné ovládanie soundbaru reaguje, ako som už spomínal, trochu spomalene, no nebolo to nič, čo by som neprežil. Ak však chcete pridávať či uberať hlasitosť, musíte mať ovládač priamo nasmerovaný na prednú časť soundbaru, čo môže byť niekedy nepohodlné a otravné.

Pozrite siPhilips Nitro reproduktor zaujme svojím štýlom

Čo sa týka stereo zvuku, samozrejme nečakajte žiadne priestorové orgie, no napriek tomu musím Philips pochváliť za kvalitné podanie výšok a tiež basových efektov.

Ak máte reproduktor a subwoofer dobre umiestnené a máte miestnosť s dobrou akustikou, zvuk sa bude veľmi pekne šíriť a ak nerátam zadné efekty, predná reprodukcia funguje na jednotku.

Tak si to teda zhrňme. Kvalitný zvuk, jednoduché pripojenie, nízka cena a ak nerátame subwoofer, tak aj kompaktné rozmery. Čo viac si priať?

Ak nie ste profesionálny audiofil a nevyžadujete 7.1 kanálový zvuk, no za to chcete, aby to dobre hralo a aby ste nemuseli platiť majland, potom vám Philips Fidelio B1 určite odporúčam. Zariadenie sa tiež hodí do bytu, keďže pri plnej hlasitosti nerozbije susedovi okná.

Philips Fidelio B1 je produkt plný paradoxov. Malé, skromné telo soundbaru ukrýva ohromný zvuk, ktorý prekoná väčšinu drahých audio systémov. Čo sa týka ceny, zaplatiť takmer 500 eur za kvalitný produkt, ktorý vám zabezpečí perfektný zvuk, myslím že nie až tak veľa. Preto vám môžem Fidelio B1 určite odporučiť. Či už máte malý byt alebo veľký dom, so zvukom budete viac ako spokojní a o to predsa ide.

Komentáre k článku