Philips 55PUS7304/12 – Je skutočne tou jedinou voľbou?

Od momentu, ako som v Amsterdame zažil predstavenie nového televízora Philips The One, chcel som ho vyskúšať. Philips ide na to dobre, chce vám dať do jedného modelu všetko, čo by ste od moderného televízora v súčasnosti mohli chcieť.

Naše hodnotenie

87%
0 100

Výhody

  • Android TV a hlasové ovládanie
  • kvalita obrazu
  • Ambilight a možnosti jeho nastavení

Nevýhody

  • slabší zvuk
  • rám televízora pôsobí obyčajne

Jednou vetou

Ak by som mal obmedzený rozpočet a neviem si dovoliť OLED model od Philipsu, novinku beriem všetkými desiatimi.

Séria ponúka uhlopriečky od 43 až po 70 palcov, takže si vyberie naozaj každý. Ideálna veľkosť by aj podľa výrobcu mala byť 55 palcov, preto som testoval práve model 55PUS7304/12, ktorý mal v čase testovania príjemnú cenovku 799 €. Dnes však televízor kúpite za 599 €, čo je naozaj skvelá ponuka. Dizajn je čistý no vytŕča z radu, televízor je strieborný.

ZDROJ | Philips

Škoda, že rám okolo LED panela pôsobí veľmi jednooducho, napriek tomu, že je kovový. Zato nízky nenápadný stojan je navrhnutý dobre, televízoru neprekáža ani uloženie na skrinke v obývačke. Po zapnutí som si musel chvíľu zvykať, doma mám totiž Philips série 9002 s OLED panelom. Som rád, že som si kúpil OLED, bol však takmer 3-násobne drahší.

Na svoju triedu je však obraz novinky vynikajúci. Čierna síce čiernou nebude kvôli technológii podsvietenia panela, ale farby sú živé, kontrast ostrý a procesor P5 Perfect Picture Engine s podporou HDR10+ si robí svoju prácu výborne. Aj pri sledovaní TV signálu cez Magio obraz vylepšuje citeľne. To, čo procesor a LED panel skutočne ponúkne naplno, zistíte až keď si pozriete kvalitný 4K obsah.

Pozrite siPhilips chce zaujať s jedinou telkou the one. Bude to bestseller?

Samozrejmosťou je Ambilight, ktorý je v tomto prípade 3-stranný. Ak ho raz vyskúšate, nebudete chcieť iný televízor. Píšem to pri testovaných televízoroch Philips pravidelne, ale je to tak. Presviedčajú ma o tom aj moji známi, ktorí sa pre Philips s Ambilightom rozhodli. Podsvietenie si môžete nastaviť tak podľa farby steny, ale aj podľa videa či zvuku. Ak si zvolíte niektorý z režimov podľa zvuku, máte doma doslova farebnú hudbu k prehrávanému hudobnému obsahu.

Fajnšmekri prepoja televízor so žiarovkami Philips hue a to už je iná káva. Svetlá vo vašej obývačke preberajú farebnosť z aktuálne prehrávanej sceny. Či už pozeráte akčný film, alebo hráte GTA 5, jednoducho ste uprostred deja. Samozrejme Ambilight vynikne najmä v noci.

Zvuk je však plechový, škoda. Externý reproduktor bude v tomto prípade nutnosťou. Obrovskou výhodou je však podpora Android. Celkovo je menu televízora prehľadné, kombinuje tak aplikácie obchodu Google Play ako aj aplikácie výrobcu. Netflix, YouTube, všetko na čo si spomeniete máte vo vašej telke.

Najviac oceníte hlasové ovládanie, stačí ovládaču povedať trebárs „TECHBOX“ a už máte videá, ktoré pre vás pripravujeme. Túto funkciu budú milovať najmä vaše deti, vyhľadanie rozprávok je hračkou – nemusia ešte vedieť ani písať či čítať. TV komunikuje aj s hlasovým asistentom Alexa.

Ak by som mal obmedzený rozpočet a neviem si dovoliť OLED model od Philipsu, testovaný model Philips 55PUS7304/12 práve s ideálne veľkou 55 palcovou uhlopriečkou beriem všetkými desiatimi. Má Android, Ambilight, pekný obraz a cena vás nezruinuje. Televízor si právom vyslúžil aj naše ocenenie DOBRÁ CENA.

Recenzia bola uverejnená v magazíne TECHBOX jeseň 2019.

Philips PUS7354/12 si môžete zakúpiť aj v sieti NAY s pohodlným doručením priamo až domov.

Komentáre k článku