Marantz M-CR611 Silver Gold – all-in-one systém pre náročných

ZDROJ | Marantz

CD prehrávač, digitálny zosilňovač, tuner a streamer v jednom. To je Marantz M-CR611. Dokáže pokryť aj náročné požiadavky na posluch hudby?

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • all-in-one systém
  • podpora HD audia
  • pomer výkon/cena

Nevýhody

  • slabšia dynamika

Jednou vetou

CD prehrávač, digitálny zosilňovač, tuner a streamer v jednom, ktorý nechá vyniknúť aj kompozične náročným symfonickým skladbám.

Digitálny stereozosilňovač v M-CR611 dokáže z koncových stupňov vytlačiť 2x 60 W pri obdivuhodne nízkom harmonickom skreslení do 0,1%. Frekvenčná charakteristika od 5 Hz do 22 kHz zároveň garantuje výbornú interpretáciu zvuku v celom počuteľnom rozsahu a aj kúsok za jeho hranicou. Dôstojne tak dokáže zastúpiť úlohu mediálneho centra aj vo väčšej miestnosti.

Bočné podsvietenie je možné regulovať podľa nálady či miestnosti. V prednej časti nechýba ani USB port.ZDROJ | Marantz

Zosilňovač budí reproduktory pripájané na termináli na zadnom paneli, kde výstup na dva páry reprosústav A/B dáva zároveň možnosť bi-amp zapojenia. Univerzálny nástroj od spoločnosti Marantz ponúka prístup k hudobnému obsahu z najrôznejších zdrojov. Základnou, aj keď dnes čoraz menej preferovanou možnosťou je CD prehrávač.

recenziaMarantz 10 Series – prémiové audio pre fajnšmekrov

Z éteru umožňuje prijímať vysielanie rádií pomocou analógového tuneru FM, alebo využiť digitálne vysielanie DAB/DAB+. Atraktívnou voľbou sú však internetové zdroje. Mediálne centrum poskytuje prístup k tisícom internetových rádií a podporuje aj Apple AirPlay. K dispozícii sú rádiá prostredníctvom vTuner a hudobné streamovacie služby Spotify Connect, SiriusXM a Pandora.

Počet portov je síce menší, ako pri veľkých modeloch, no plne postačuje aj náročnejším používateľom.ZDROJ | Marantz

Okrem toho môžete hudobné súbory a knižnice zdieľať po sieti z NAS serveru, alebo z domácich počítačov – cez Ethernet, alebo cez Wi-Fi. Svoju hudbu, a to aj v kvalite HD audio, môžete do M-CR611 dostať aj z pamätí pripojiteľných do dvoch USB portov. Zariadenie podporuje súbory ALAC, aj WAV s vysokým rozlíšením v kvalite 192 kHz/24 bitov, FLAC, AIFF, súbory DSD 2.8 MHz a bezstratové prehrávanie.

témaMarantz – legendárna značka stále na vrchole

Pre úplnosť a maximálny komfort môžete prehrávať aj muziku zo svojho smartfónu pomocou Bluetooth pripojenia. Cez mobil môžete mediálne centrum aj ovládať, a to prostredníctvom aplikácie Marantz Hi-Fi Remote app pre Android, aj iOS.

Externé zdroje signálu sa dajú pripojiť pomocou siete (vrátane DLNA 1.5), ako aj pomocou dvoch optických digitálnych vstupov, alebo do analógového vstupu RCA. Ergonomické ovládacie prvky na prednom paneli – vľavo volič vstupov, vpravo ovládanie prehrávania a dva gombíky na pridávanie a uberanie hlasitosti dotvárajú účelný dizajn.

ZDROJ | Marantz

Konfigurácia reproduktorov A/B umožňuje individuálne ovládanie hlasitosti pre A a B, alebo Master ovládanie hlasitosti pre A a B súčasne. Pomocou tohto univerzálneho audio systému z línie Marantz Melody Media tak zaplníte bohatým zvukom podľa potreby jednu, alebo dve izby. Všestrannosť, ktorá poteší.

recenziaMarantz HD-AMP1 – kompaktný high-end zosilňovač v dvoch farbách

V nastaveniach sa dá meniť farba podsvietenia bočných pásov vedľa displeja a prispôsobiť tak vzhľad zariadenia aktuálnej nálade, alebo interiéru. Podstatnejšie však bude nastavovanie zvukových korekcií pre basy, výšky a symetriu kanálov. Zvukový prejav môžete takto prispôsobiť aktuálne počúvanému hudobnému žánru a akustike miestnosti.

Na danú cenovú kategóriu vie M-CR611 vykúzliť pôsobivé basy (no nielen tie). Ak si potrpíte na extrémnejšiu dynamiku v oblasti nízkych kmitočtov, môžete na výstup predzosilňovača pripojiť aktívny subwoofer, alebo použiť samostatný výkonový zosilňovač s vyšším výkonom.

ZDROJ | Marantz

Marantz do M-CR611 zabudoval slušnú pridanú hodnotu. Dynamikou prejavu a jemnou hladkosťou stredných a vysokých tónov nechá M-CR611 vyniknúť aj kompozične náročným symfonickým skladbám.

ZdrojČasopis TECHBOX 7-8/2017

Komentáre k článku