JBL Pulse 3 – Reproduktor, ktorý na seba upúta pozornosť svetelnou šou

Do rúk sa nám dostal ďalší bezdrôtový reproduktor od firmy JBL, no tentoraz nejde len o zvuk. JBL Pulse 3 predvádza aj svetelnú šou, ktorá pridáva reproduktoru nový rozmer.

Naše hodnotenie

79%
0 100

Výhody

  • Vododolnosť
  • Výborné svetelné efekty
  • Funkcia Connect+

Nevýhody

  • Cena
  • Krehký plastový obal
  • Slabšia kvalita zvuku oproti ostatným JBL reproduktorom

Jednou vetou

JBL Pulse 3 je zaujímavý bezdrôtový reproduktor, ktorý počúvanie hudby spestrí svetelnou šou, za ktorú si ale nechá poriadne zaplatiť.

Dnešné bezdrôtové reproduktory dokážu rôzne veci, ale to, čo predvádza JBL Pulse 3 je jedinečné. Väčšinu plochy reproduktora totiž pokrýva 360-stupňové LED podsvietenie, ktoré do hudby vytvára svetelnú šou. Reproduktor ponúka osem rôznych svetelných režimov, vrátane jedného upravovateľného.

Prepínať medzi nimi môžete tlačidlom na reproduktore, alebo cez aplikáciu JBL Connect. Najviac možností ovládania získate práve cez spomínanú aplikáciu. V nej si môžete upraviť farby podsvietenia, alebo si vytvoriť vlastný režim poskladaný z kombinácie maximálne troch vzorov.

Špecialitou aplikácie je výber farby podsvietenia kamerou telefónu. Stačí telefón namieriť na nejakú farbu a tá sa prenesie do podsvietenia. Výsledná farba nie vždy stopercentne odpovedá realite, no aj tak ide o funkciu, s ktorou ohúrite okolie.

Pozrite siJBL Flip 4 – s týmto perfektným reproduktorom sa môžete aj okúpať

Samozrejme ide stále o bezdrôtový reproduktor, a tak treba spomenúť aj jeho zvukové kvality. Spoločnosť JBL patrí medzi najlepších výrobcov audio produktov. Nie som ale úplne presvedčený, že JBL Pulse 3 je reproduktor, po ktorom by ste mali siahnuť, ak vám ide primárne o kvalitu zvuku.

https://youtu.be/40kL1IGpCjA

Niežeby znel JBL Pulse 3 zle, no je počuť, že pri jeho tvorbe sa kládol dôraz najmä na 360-stupňové osvetlenie. Hlasnejšie prehrávanie odhalí menšie nedostatky v kvalite zvuku. Najlepšie si JBL Pulse 3 poradí s klasickou a akustickou hudbou. Problém mu nerobí ani rock či metal, no pri hip-hope a elektronickej hudbe už trochu stráca dych.

Ak máte po ruke viacero reproduktorov značky JBL, tak si môžete výrazne zlepšiť hudobný zážitok vďaka funkcii JBL Connect+. Táto funkcia ponúka dva režimy, pričom režim Stereo vytvorí z dvoch reproduktorov stereo súpravu a režim Party prepojí viacero reproduktorov, ktoré budú následne hrať identicky.

Ďalšou špecialitou JBL Pulse 3 je certifikácia odolnosti proti vode IPX7. Tá umožní reproduktor úplne ponoriť do vody, no hlavne ho používať bez obáv pri vode. Presne na takéto situácie je JBL Pulse 3 ako stvorený. Jeho telo je z väčšiny pokryté krehkým plastom, takže sa nehodí na časté prenášanie.

JBL udáva výdrž reproduktoru až 12 hodín, no reálne vydržal zhruba 7 hodín pri polovičnej hlasitosti. Výdrž sa líši podľa hlasitosti prehrávania a nastavenia jasu podsvietenia. Reproduktor sa nabíja cez micro USB port, ktorý je spolu s vstupom pre audio schovaný pod vodotesnou krytkou.

JBL Pulse 3 nie je určený pre každého, no svoje miesto na trhu určite má. Vďaka svetelnej šou a odolnosti voči vode si s ním môžete spestriť nejednu party pri vode. Možno trochu zamrzí cena 239 eur, ktorá vás donúti obzrieť sa po iných reproduktoroch. Ak vám ale cena neprekáža tak si s JBL Pulse 3 užijete kvalitný zvuk a skvelú svetelnú šou.

Komentáre k článku