Hodinky s veľkou výdržou, s ktorými si kľudne môžete ísť aj zaplávať

Inteligentné hodinky Pebble Time Steel sú dôkazom, že aj startup môže zmeniť náš pohľad na nositeľné zariadenia. Ponúknu vynikajúce spracovanie, prepracovaný systém a v každej aktualizácii nové funkcie.

Naše hodnotenie

96%
0 100

Výhody

  • veľmi dobrá výdrž na jedno nabitie
  • čitateľnosť displeja na priamom slnku
  • pohodlné ovládanie pomocou tlačidiel

Nevýhody

  • obmedzené funkcie pri použití s iOS
  • hlasové ovládanie bez podpory slovenčiny
  • sklíčko displeja sa ľahko poškrabe

Jednou vetou

Pebble Time Steel sú hodinky, ktoré vás dostanú svojou výdržou na jedno nabitie, čitateľnosťou displeja, ale aj možnosťami personalizácie, ktoré ponúka bohatá komunita používateľov.

V momente keď prvýkrát chytíte do ruky hodinky Pebble Time Steel, budete nadšení z toho aké sú ľahké a kompaktné. Dizajn je vždy otázkou vkusu, a tak som sa aj ja počas ich používania stretol s rôznymi názormi.

Mne osobne sa však tieto hodinky veľmi páčia. V prípade modelu Time tvorí základ hodiniek pomerne odolný plast a gumený náramok. Ak chcete trochu viac elegancie, siahnite po verzii Pebble Time Steel, ktorá kombinuje oceľ a kožu. Práve táto verzia je na mojom ľavom zápästí už nejakú dobu.

Pebble Time Steel TB_01

Veľkou výhodou hodiniek Pebble Time je použitie štandardného 22 mm náramku. Ak vám teda nebude vyhovovať ten dodávaný, hravo nájdete iný v takmer akomkoľvek hodinárstve. Výmenu pritom zvládnete vďaka rýchlemu upínaniu aj doma.

Pozrite siPebble Time majú farebný displej a zase valcujú Kickstarter

Ja som si napríklad svoje vybavil jednoduchým čiernym koženým náramkom. Ten, ktorý výrobca dodáva k striebornému modelu Pebble Time Steel sa totiž veľmi rýchlo špiní a keďže sa jedná o brúsenú kožu v béžovej farbe, na kráse hodiniek to moc nepridá.

V čom však Pebble Time, podobne ako ich predchodca vynikajú, je použitie E-Ink displeja, ktorý je v tomto prípade dokonca farebný. Jeho zobrazenie sa síce jemnosťou a jasnosťou farieb nemôže rovnať s tým, čo ponúkajú napríklad Apple Watch.

Veľmi radi však na tento drobný nedostatok zabudnete v momente, keď zistíte, že vám hodinky na jedno nabitie hravo vydržia aj celý týždeň. To je hodnota, o ktorej môže drvivá väčšina konkurencie v súčasnosti len snívať.

Pebble Time Steel TB_05

Ďalšou obrovskou výhodou je vodotesnosť. S hodinkami Pebble Time si môžete ísť smelo zaplávať, sú totiž vodotesné do hĺbky 30 m. Kvapky dažďa, či sprchovanie nie sú pre hodinky absolútne žiadnym problémom. 

Pozrite siPebble Time Round sú ľahké, tenké a okrúhle

Samotnou kapitolou je celý systém, na ktorom hodinky pracujú. Namiesto dotykového displeja sa spoliehajú na štvoricu tlačidiel, pomocou ktorých môžete celé hodinky veľmi jednoducho ovládať. To platí aj v prípade ak máte na rukách rukavice.

Pebble Time Steel TB_10

Po niekoľkých týždňoch s hodinkami Pebble musím uznať, že v momente keď si toto ovládanie vyskúšate, zabudnete na dotykové displeje. Základom je tzv. „timeline“, teda časová os, na ktorej máte zobrazené zmeškané udalosti, ale aj vaše plánované schôdzky v časovom slede.

Pebble Time Steel TB_08

Pohyb v menu je intuitívny, keďže horným tlačidlom sa posúvate rovnakým smerom, stredným nastavenie potvrdíte a spodným sa zase posúvate presne opačným smerom. Na druhej strane je ešte umiestnené tlačidlo pre návrat späť.

Pebble Time Steel TB_09

Skutočnú hodnotu hodinkám Pebble však dáva komunita vývojárov, ktorá produkuje tisícky aplikácií. Na hodinkách tak okrem notifikácií môžete mať napríklad aktuálne informácie o MHD, vaše poznámky z Evernote, alebo údaje z aplikácie Runkeeper. Pomocou hodiniek Pebble Time a Pebble Time Steel môžete dokonca sledovať aj to, ako sa k vám blíži taxík.

Pebble Time Steel Screen 1 Pebble Time Steel Screen 2

Aj po stránke fitness funkcií si hodinky Pebble Time Steel polepšili. Spoločnosť totiž s príchodom softvérovej verzie v.3.9 priniesla novú funkciu Pebble Health. Tá ponúka plnohodnotnú integráciu s Apple Health, alebo Google Fit.

Pebble Time Steel Screen 4 Pebble Time Steel Screen 3

Hodinky teda merajú všetky údaje vašej dennej a nočnej aktivity. Posledná aktualizácia navyše priniesla aj funkciu inteligentných budíkov a detailný prehľad aktivity priamo v aplikácii Pebble. Je teda potešením, že výrobca stále pracuje na svojich produktoch a s každou aktualizáciou ich vylepšuje viac a viac. 

Pebble Time Steel TB_06

Pebble Time Steel TB_07

Výhodou Pebble Time Steel je kompatibilita s Androidom, ale aj iOS. Bohužiaľ používateľský zážitok je na oboch platformách odlišný. Ak ste majiteľom Android zariadenia, budete si môcť užívať aj také výhody, ako je možnosť reagovania na notifikácie pomocou prednastavených správ, alebo priamym odpovedaním vďaka integrovanému mikrofónu (slovenčina nie je podporovaná). Ak ste majiteľom iOS zariadenia, budete schopní notifikácie len zobraziť, bez možnosti reagovania na ne.

Pebble Time Steel TB_02

Pebble Time Steel síce ponúknu rozdielny používateľský zážitok pre používateľov Android a iOS smartfónov, ale pre ich veľkú výdrž na jedno nabitie, prepracované ovládanie a integrované fitness funkcie si ich určite zamilujete.

Za zapožičanie hodiniek Pebble Time Steel na test ďakujeme spoločnosti Recall Slovensko.

Pebble Time Steel

Cena 259,00 €
Veľkosť
47 x 37,5 x 10,5 mm, 62,3 - 116,3 g (podľa náramku)
Displej
1,25", farebný E-Ink displej, 64 farieb, Corning Gorilla Glass
Hardvér
22 mm náramok, mikrofón, 3-osý akcelerometer, magnetometer, senzor okolitého svetla, kompas, gyroskop, batéria s výdržou do 10 dní, vodotesné do 3 ATM
Softvér
Pebble OS 3.12, kompatibilita s Android 4.3 a novším a iOS 8.0 a novším
Cena
259,00 €

Komentáre k článku